Każdego z nas może dopaść depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni trochę mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego człowieka. Jak się przed nią bronić?

Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej mawia się dzisiaj częściej, niż mawiano kiedyś. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które niedawno tak naprawdę stało się modne. Kiedyś zdecydowanie częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj wielu z nas wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać pogorszenie nastroju. Jakkolwiek często nie mamy problemu z depresją, gdyż jest to zwykłe obniżenie humoru to jednak każdy z nas potrzebuje pomocy, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.

depresja

Autor: Hopl.pl
Źródło: Hopl.pl
Pamiętajmy jednak, że zwykły smutek, który przechodzi każdy z nas jest czymś naturalnym i nie powinniśmy na silę go blokować. Takie jest nasze życie, że radość na przemian przeplata się ze smutkiem. Powinniśmy więc trwać w takim stanie, bo niebo naszych emocji za chwilę znów stanie się pogodne. Jeśli jednak ten stan powtarza się zbyt często albo ciągle jesteśmy smutni, to warto się zainteresować tym stanem rzeczy. Depresja może zaatakować niezależnie od wieku, nie ma z nią żartów, niekontrolowana może nawet doprowadzić do samobójstwa – zobacz szczegóły na

Najważniejsze to mieć osobę, na którą zawsze możemy liczyć. Może być to ktoś z naszej rodziny, może mama, tata lub ktoś z rodzeństwa, nasz partner, może to być znajomy, któremu ufamy. Czasami, najlepszym sposobem na wszystkie smutki jest właśnie zwierzenie się komuś. Często po takim zwierzeniu odczuwamy lekkość, gdyż zrzuciliśmy trochę ciężaru i niepewności, ktoś wysłuchał nas i pocieszył, wiemy już, że ze swoim problemem nie jesteśmy sami.

depresjasezonowa.pl

antydepresyjnej.

Jeśli i to nie pomoże należy udać się do psychologa. W Polsce ciągle pokutuje przekonanie, że to wstydliwe, chociaż coraz więcej osób wybiera się do psychologów, by sobie ulżyć. To ważne, żeby się tego nie bać i nie czuć, że coś jest z nami nie tak. Potraktujmy to jako wizytę u lekarza, bo tym w rzeczywistości taka wizyta będzie.