Problem sporej ilości ludzi, czyli sukienki komunijne, albo alby. Rozsądek czy głupota?

Sakrament Pierwszej Komunii to dla nasze pociechy niezwykłe przeżycie. Same przygotowania to zupełnie nieznane doświadczenie w jego życiu. Już na długo przed uroczystością dziecko analizuje wydarzenie z kolegami, przyswajamodlitwy, chodzi na próby. Zdarza się ,że działając w czasie intensywnych przygotowań, zarówno my – rodzice, jak i nasze latorośle, zapominamy, czym tak właściwie jest ta uroczystość.

Komunia

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Duża rolę odgrywa kwestia wyboru odzieży na tę okazję. W wielu kościołach, co jest skądinąd zupełnie słusznym działaniem, zamiast tradycyjnych sukienek i garniturów, używa się alb. Za tym rozwiązaniem przemawia wiele powodów: najważniejsza jest chęć uniknięcia procesu przekształcania się religijnego przeżycia w rewię mody i pokaz możliwości finansowych rodziców i chrzestnych. Z drugiej strony ograniczamy dziecku wybór. Z całą stanowczością możemy powiedzieć, że mądrze dobrane, skromne sukienki komunijne, nie powinny zaszkodzić doniosłości uroczystości, a wręcz je podkreślą.

Na co patrzeć wybierając odpowiednią kreację? Przede wszystkim na jakość wykonania – sprawdźmy czy szwy się nie rozchodzą oraz czy nie odpadają jakieś elementy. Po drugie – rodzaj tkaniny. Unikajmy przesadnie błyszczących, koronkowych, tandetnych materiałów . Wytłumaczmy dziecku, że najlepiej, aby sukienka miała możliwie najmniej ozdób. Zwróćmy uwagę na to, że gdy przypatrzymy się proponowanym przez znanych projektantów komunijnym kreacjom, natychmiast zorientujemy się, że najbardziej elegancko wyglądają te najbardziej zwyczajne.

Komunia

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy pod uwagę również nabycie używanej sukienki. Warto o tym pomyśleć wcześniej i śledzić ogłoszenia w sieci.

Masz chęć pogłębić swoją wiedzę na podobny temat? Namawiamy więc do przejścia do kolejnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://www.memento-wroc.pl/dom-pogrzebowy/).

Bardzo prawdopodobne, że uda nam się znaleźć coś wyjątkowego za bardzo małe pieniądze. Zaoszczędzoną w ten sposób kwotę będziemy mogli przeznaczyć na niewielkie pamiątki rozdawane w ramach wdzięczności przybyłym gościom (poznaj dodatkowe informacje na ). Modnym pomysłem są ozdobne woreczki, uszyte z tej samej co sukienka tkaniny, do których możemy włożyć garstkę słodkości i kartkę z podziękowaniem. Jeżeli jednak w parafii, w której nasza córka przystępuje do Pierwszej Komunii, rodzice zdecydują się na alby, podporządkujmy się.