Dzięki rehabilitantom życie pań i panów po operacjach albo ciężkich urazach pomału wraca do normy

Ciężka operacja, groźny wypadek samochodowy lub niefortunna kontuzja w czasie szusowania na stoku to tylko niektóre sytuacje życiowe, które stają się przyczyną dużego stresu. Po wyjściu ze polikliniki leczenie nieczęsto się kończy, a rehabilitacja dopiero się zaczyna. W zależności od zaleceń specjalisty różnego typu ćwiczenia, mniej lub bardziej intensywne, trwają parę tygodni, a nawet miesięcy. Wymienione ćwiczenia nie w każdym przypadku odbywają się w poradni, lecz także i w mieszkaniu. Rehabilitacja to pojęcie całkiem pojemne, z tego powodu postaramy się w tym artykule dokonać pewnej klasyfikacji.

masaż rehabilitacyjny

Autor: TijsB
Źródło: http://www.flickr.com
Sportowcy, zarówno pasjonaci, jak i profesjonaliści, są narażeni na urazy o dużo częściej niż zwykli śmiertelnicy nieuprawiający jakichkolwiek sportów. Powrót do formy bywa możliwy właściwie tylko dzięki perfekcyjnie dopasowanym i regularnie wykonywanym ćwiczeniom.

Zaciekawił Cię ów opis? To rewelacyjnie! Następne tak samo zajmujące artykuły odszukasz pod poniższym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg.

Jeśli snowboardziści czy długodystansowcy pragną po urazie kończyny w dalszym ciągu trenować, to rehabilitacja sportowa (więcej tutaj) jest koniecznym elementem ich powszedniego życia. Należy także pamiętać, że np. zespoły skoczków narciarskich lub pływaków mają własnych rehabilitantów, którzy rzecz jasna służą radą nie tylko w sytuacjach kryzysowych.

Rehabilitacja sportowa to innymi słowy jeden z rodzajów tak zwanej rehabilitacji medycznej. Wszelkie działania podjęte przez rehabilitanta mają za zadanie przywrócić całkowitą bądź częściową sprawność danej części ciała. Idąc dalej wskazanym tropem należałoby koniecznie zauważyć, że okresowej rehabilitacji bywają poddawani nie tylko mężczyźni, którzy stali się, przykładowo, ofiarami poważnych wypadków, ale również osoby z trwałą niepełnosprawnością. Tutaj chodzi głownie o to, by ich stan zdrowia za bardzo się nie pogorszył.

Podczas rozważań o rehabilitacji przeważnie skupiamy się jedynie na fizycznych aspektach egzystencji człowieka. Natomiast nie mniej istotna staje się również i jego psychika. Socjologowie dbają o to, aby osoby niepełnosprawne nie zostali zupełnie wykluczeni z życia społecznego. Stąd tzw. rehabilitacja społeczna albo psychiczna, a także zawodowa bywa nieodzownym uzupełnieniem wspomnianej powyżej rehabilitacji medycznej – jeżeli człowiek ma wielką motywację do działania, to i powrót do zdrowia jest o dużo szybszy.