Metody na bolące stawy

Kiedy boli staw, odruchowo staramy się go chronić – pomimo że wcale nie osłabia to dolegliwości. Na nieszczęście nieużywany staw sztywnieje i każdy ruch staje się jeszcze w wyższym stopniu bolesny.
Najistotniejsze zatem będzie złagodzenie bólu jak też odpowiednie leczenie.

Silne bóle stawów to dolegliwość niezwykle dokuczliwa – blokuje ona możliwość zwykłego poruszania się. Ambarasem staje się wstawanie, albo klękanie, natomiast najprostsze na co dzień czynności są autentyczną męczarnią. Gdzie więc tkwi przyczyna bólu jak też czy sami zdołamy z nim walczyć? Głównym czynnikiem oddziałującym na przeciążenie stawów, a w następstwie na ich obrzęk jest otyłość. W szczególności tyczy się to stawu biodrowego a także kolanowego. Stąd pierwszym etapem do pozbycia się stanu zapalnego , jest odchudzanie przez zastosowanie należytej diety i mały, ostrożny ruch, nieobciążający stawów. Istotne jest również unikanie przesadnego przeciążania bolących stawów na przykład klękania oraz kucania przy chorujących kolanach. Jeżeli dojdzie do zniszczenia stawu biodrowego albo kolanowego, definitywnym wyjściem będzie jego wymiana na endoprotezę.
okulary

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
technika
Jak chronić stawy? Nie bez znaczenie pozostaje nasz sposób odżywiania się. Na schorzenia stawów szczególnie narażone będą osoby z niedoborem tak ważnych witamin jak A, C a także E i selenu. Owe cenne składniki odkryjemy przede wszystkim w warzywach i owocach. Beta-karoten przetwarzany w układzie na witaminę A obecny jest w marchewce, melonach oraz morelach. Witamina C znajduje się przede wszystkim w czerwonej jak też żółtej papryce, pomarańczach, kapuście oraz ziemniakach.

By uzupełnić brak witaminy E, wskazane jest sięgnąć po orzechy, pestki słonecznika, oliwę z oliwek a także owoce awokado, a niedostatek selenu można wyrównać poprzez jedzenie pełnych ziaren zbóż, jajek, drożdży mięsa. Należy też zażywać suplementy mieszczące kolagen, przykładowo 4flex.