Jeżeli masz depresję jesienną, fototerapia to na pewno dobre rozwiązanie

Niemal każdy z nas wraz z nadejściem chłodniejszej pory często zaczyna wpadać w gorszy nastrój. Jeżeli jesteś chociaż odrobinę wrażliwy na zmiany pogody, wówczas z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest jesienne pogorszenie nastroju. Taka depresja sezonowa często nas dopada, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nią radzić.

słońce

Autor: Homini:)
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, że depresja sezonowa najczęściej dopada nas na jesień – jeśli temperatura za oknem gwałtownie spada, a Ty masz w pamięci jeszcze przepiękne piękne dni, wtedy bez wątpliwości nie możesz liczyć na niezły nastrój. Kiedy w dodatku spędziłeś tegoroczne wakacje w jakimś pięknym miejscu, wtedy kategorycznie jego wspomnienie sprawia, że jest jeszcze gorzej – oczywiście w czasie wakacji można bardzo podładować akumulatory, jednakże kategorycznie takiego ładunku energii nie wystarcza na zbyt długo.

Kiedy jesienią zaczynasz tęsknić za gorącymi miesiącami, wówczas może być to pierwszą oznaką zbliżającej się depresji jesiennej.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, to zobacz również na podobne witryny (www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/dermatolog) posiadające pokrewne zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Nie da się zaprzeczyć, że bez wątpliwości lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego wówczas powinieneś szybko podjąć decyzję o tym, by w jakiś sposób zapobiec pogorszeniu się humoru. Oczywiście możesz dla przykładu zacząć brać witaminy, jednakże istnieją o wiele ciekawsze naturalne metody – jedną z mocno polecanych jest na pewno fototerapia. Depresja jesienna najczęściej rozpoczyna się wtedy, kiedy zaczyna brakować nam słońca, do którego ogromnej ilości przyzwyczailiśmy się podczas lata. Fototerapia pozwala dostarczyć organizmowi właśnie takiej dawki promieni słonecznych, jakiej mu brakuje – kiedy tylko zdecydujesz się na fototerapię, wówczas z pewnością nie będziesz tego żałował (więcej o lampach antydepresyjnych).

Spora dawka słońca jeszcze bez wątpliwości nikomu nie zaszkodziła, a może Ci znacząco pomóc. Obecnie zabiegi fototerapii przeprowadza niemalże każdy salon urody, a na dodatek sam zabieg nie jest drogi. Jeżeli się na niego zdecydujesz, wtedy nawet w środku zimy będziesz mógł poczuć się jak na gorącej plaży. Spora dawka słońca jeszcze nikomu nie zaszkodziła – wręcz przeciwnie, kategorycznie może znacząco pomóc – z tego właśnie względu bardzo polecamy Ci skorzystanie z zabiegu fototerapii – zobacz informacje na