Kiedy potrzebny będzie psycholog?

Niepokój to normalny a także potrzebny element alarmowy, aby ustrzec się zagrożenia. Może natomiast stać się komplikacją, kiedy sygnalizuje zagrożenie w sytuacji, która istotnie jest okazją do zmiany.
Jedną z dróg rozmowy psychologicznej jest pomoc osobom w zidentyfikowaniu a także przezwyciężeniu ich niepokojów dla poprawy bezpieczeństwa jak też odnoszenia zysków z pozornie zagrażających sytuacji.

Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
preparaty
To co jest najważniejsze w pracy z psychoterapeutą zawiera się w relacji, która ugruntowuje w pierwszej kolejności fakt, że jesteś człekiem, mającym prawo do bycia jedyną w swoim rodzaju jednostką. Drugim fragmentem owej relacji jest bezwzględna akceptacja Ciebie takim jakim jesteś – bez wkraczania w twoje sprawy bez twojej zgody. To jednakże zanim nastąpi – łączy się z poczuciem bezpieczeństwa, wzrastającym wraz z tokiem procesu pomocy. Bezpieczeństwo z kolei wiąże się z ufnością. Te i inne bardzo konkretne, a jednocześnie delikatne elementy tej relacji mają Ci pomóc w pokonaniu tego z czym się zgłosiłeś. Pewną z najistotniejszych ról psychologa jest to, abyś zobaczył siebie wraz z własnymi kłopotami w kontekście własnego środowiska (najbliższej familii, szkoły itd.) – w taki sposób, iż zmiany które pragnąłbyś podjąć staną się dla Ciebie jaśniejsze jak też bardziej zrozumiałe. Brak takiej perspektywy w powszednim życiu jest przyczyną oczekiwania na zmiany, jakie mają nastąpić samoczynnie, co powoduje frustrację oraz brak obserwowalnej poprawy. Powszechna wiedza o psychologii jak też zawodzie psychologa nie jest w naszym kraju zbyt duża.

Choć obecność psychologów w różnych instytucjach czy kompaniach stała się zasadą, to dalej jest to nadzwyczaj często praca niezrozumiała, a jeśli niezrozumiała, to uważana za niepomocną.
Wsparcie możemy uzyskać też przebywając za granicą, przykładem niech będzie polski psycholog terapia poznawczo-behawioralna berlin Dublin.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,