Jak troszczyć się o zęby?

Szkliwo zębów to najtwardsza tkanka zęba – starczą jednak zaniedbania w higienie jamy ustnej i złe nawyki, by problemy z zębami stały się faktem.
Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie kwestii z tego, jakie oddziaływanie na stan ząbków mogą mieć niektóre postępowania.

Nieprawidłowa higiena ząbków, stronienie od wizyt u stomatologa jak też spożywanie słodkich trunków gazowanych to jedynie jedne z wielu metod na braki w zębach jak też niedostatki w uzębieniu.

Jeśli chcesz wyszukać artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj (https://www.monikamilejska.pl/) i przejrzyj inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

O ile chcesz możliwie długo radować się własnymi ząbkami, przyda ci się ociupinę wskazówek, czego nie należy wykonywać. Nawet dzieciaki wiedzą, że trzeba myć zęby – – > zaktualizowany post na blogu. Wszelkie zaniedbania prowadzą bowiem do próchnicy zębów i chorób dziąseł. Z drugiej jednakże strony, zbytnia gorliwość także nie popłaca. Skrupulatne mycie ząbków po każdym posiłku w żadnym razie nie jest tak korzystne, jak mogłoby się wydawać. Profesjonaliści rekomendują szczotkowanie zębów trzy razy na dzień – po śniadaniu, obiadku jak też kolacji. Nie należy przy tym przesadnie szorować zębów tuż po powstaniu od stołu. Myjąc zęby wprost po jedzeniu, możesz zetrzeć szkliwo, które na skutek działania kwasów wydzielających się w czasie spożywania posiłku, robi się w wyższym stopniu miękkie. Wskazane będzie zatem odczekanie 30 minut przed szczotkowaniem zębów. W tym czasie kwasy są zneutralizowane, a zęby mają czas na ponowną mineralizację. Szczoteczka do zębów winna być miękka. Nazbyt twarda szczoteczka może bowiem niszczyć zęby.

schorzenie

Autor: Lori Greig
Źródło: http://www.flickr.com
Ząbki myj delikatnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, ażeby po każdym posiłku użyć nici dentystycznej.

Usuwanie resztek pokarmu z powierzchni międzyzębowych zajmuje około 2 minut, a korzyści płynące z tejże czynności są bezcenne. Bardzo ważne dla zdrowia ząbków są także systematyczne wizyty u stomatologa. Stomatolog Łomża dokonuje przeglądu ząbków co pół roku.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,