Kto to jest ortodonta i kiedy należy się do niego wybrać? Co powinno nas skłonić do wizyty?

By osiągnąć ładny uśmiech należy pamiętać o paru rzeczach, podstawą są jednak zdrowe zęby. By je mieć dbamy o higienę jamy ustnej i regularnie chodzimy do stomatologa. Jednakże to może nie wystarczyć, gdyż kolejnym elementem jest kolor naszych zębów. Wiadomo, chcielibyśmy żeby był śnieżnobiały, dzięki nowym technologiom wybielania jest to dzisiaj możliwe. Ostatni aspektem, o który należy zadbać, żeby nasz uśmiech był idealny, jest prawidłowy zgryz.

aparat na zęby

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
O ten warunek zadba ortodonta. W powszechnej świadomości znany jest jako lekarz, jaki prostuje zęby. Może śmiesznie to brzmi, lecz jest w tym dużo racji, ponieważ z łaciny nazwa orthos oznacza prosty, a odontus – ząb. To dobitnie wskazuje na takie właśnie znaczenie, więc takie określenie jest całkiem prawdziwe. Dobrze natomiast mieć świadomość, iż ten specjalista nie zajmuje się tylko samymi zębami. Dzięki leczeniu u takiego lekarza można rozwiązać problemy mające związek z dolnym oraz środkowym odcinkiem twarzy, wpływa więc na odpowiedni rozwój całości naszej fizjonomii – gdzie znaleźć dobrego ortodontę.

Wada zgryzu to nie tylko problem z estetycznego punktu widzenia. Złe ułożenie zębów może bardzo zwiększyć ryzyko pojawienia się próchnicy lub gips ortodontyczny chorób przyzębia, na przykład takiego rodzaju jak paradontoza. Tak się dzieje, bo nieprawidłowy zgryz utrudnia utrzymanie odpowiedniej higieny w jamie ustnej. W niektórych sytuacjach może również prowadzić do wystąpienia problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Z tego właśnie względu, jak pojawią się pierwsze objawy trzeba zasięgnąć porady specjalisty. Całe szczęście istnieje ogromna dostępność tego rodzaju lekarzy, i to nie tylko w dużych miastach, ale też na przykład w mniejszych jak Tomaszów Mazowiecki, dlatego nie będzie trudności z tym, by umówić się na wizytę.

uśmiechnięte dziecko

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com
Ortodonta może ułożyć specjalny plan leczenia, a w dalszej kolejności za pomocą właściwego aparatu, skoryguje zgryz. Jednym z elementów, o jakim należy pamiętać jest to, że wada zgryzu jest wadą nabytą, przykładowo wynikającą ze złych nawyków, jakie pojawiły się w dzieciństwie. Znaczy to, że po skończeniu leczenia prawdopodobny jest nawrót problemu. Możemy temu przeciwdziałać, jak będziemy w ciągłym kontakcie z naszym ortodontą.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,