Każdy powinien dbać o zęby, czasami jednak trzeba zrobić poważniejszy zabieg i wtedy niezbędne będzie zdjęcie RTG

Ludzie czasami mają duże kłopoty z uzębieniem i wtedy zalecany będzie zabieg.
Jeden popsuty ząb, który trzeba wyleczyć, dla jednych będzie prawdziwym zmartwieniem, a dla innych zdawałoby się być wybawieniem.

Morze Bałtyckie

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Mówimy o tych, którzy mają poważne kłopoty z zębami albo kośćmi żuchwy. Są to też ludzie, którzy muszą wyrwać zęby mądrości, ponieważ krzywo rosną lub nie mają miejsca, żeby się prawidłowo wyrzynać. Często muszą oni iść do chirurga. Pewnie zaleci on zabieg. By to jednak uczynić niezbędny będzie mu pantomogram, a to panoramiczne zdjęcie naszej szczęki.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na ten temat? Zachęcamy w takim razie do kolejnej strony – po prostu idź dalej i przejdź do naszego portalu.

Widać na nim wszystkie zęby, korzenie i kości szczęki. Pozwoli ono zrozumieć chirurgowi, jak powinien będzie przeprowadzić zabieg i gdzie tak naprawdę jest problem. Zdjęcie jest bezbolesne i zrobienie go zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Faktycznie, jest jakaś porcja promieniowania i dlatego zdjęcia nie powinny być robione kobietom w ciąży. Również ludzie, którzy pragną założyć aparat ortodontyczny, żeby mieć proste zęby, muszą wcześniej wykonać takie zdjęcie. Podpowie ono doktorowi, który typ aparatu trzeba będzie zaproponować pacjentowi. Niektórzy mogą się bać wykonania takiego typu zdjęcia, ale jest to zupełnie bezpodstawne.

Medycyna nie zanotowała jeszcze przypadków, aby po zrobieniu pantomogramu były jakiekolwiek komplikacje.
Pamiętajmy, że zdrowy oraz ładny uśmiech wydaje się być naszą wizytówką, więc powinniśmy przełamać strach i rozpocząć leczenie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,