Ułatwienia dla składających deklaracje podatkowe za 2016/2017

Razem z zbliżającym się finalnym czasem oddania PIT-u do Urzędu Skarbowego sporo petentów niepotrzebnie szarga sobie nerwy utrudniając cały proces.

reklama - powiększenie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W rezultacie kolejki do urzędów rok rocznie zamiast maleć zdają się poszerzać. Aktualnie dostępnych jest sporo narzędzi, jakie są w stanie szybko przyśpieszyć proces wypełnienia i zdania Pit-u. Wypełnianie np. arkusza pit 37 nie musi łączyć się z wynajmowaniem księgowej – Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem używanym przez postępowo żyjących Polaków, którzy zwyczajnie chcą ułatwić sobie codzienność są darmowe programy podatkowe. Dzięki tego sortu programowi bez bardziej skomplikowanych kłopotów wypełni się zarówno PIT 37 i inne podatkowe druki. Programy podatkowe to aktualnie częsty „bonus” do codziennej prasy – im bliższy termin tym wyraźniejsza częstotliwość.
pit 36

Autor: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, tego sortu ułatwień ciągle wielu składających deklaracje podatkowe usilnie trzyma się tradycyjnych sposobów – wypełniając samemu długopisem lub udając się po pomoc do księgowych. Programy do PIT wywołują zbędne uczucie strachu. Tego sortu rozwiązania znacznie dopracowały się w ciągu ostatnich lat. W pozostałych krajach UE tworzenie druków formalnych za pomocą opcji elektronicznych jest znacznie bardziej upowszechnione. Programy oraz platformy podatkowe umożliwią szybkie wypełnienie druków w rodzaju pit (zobacz pit 37 czy 36) 36 i wysłanie ich do skarbówki

W efekcie petent oszczędzi sobie potrzeby stania w niekończących się kolejkach z naręczem papierków, gdzie pit 36 to jedynie wierzchołek góry lodowej.