Sporo osób tego nie rozumie lub obawia się zrozumieć. Psychoterapeuta to normalny lekarz, nie powinno być strachu

Psychoterapeuta to specjalista, lecz nieco odmienny niż większość, których znamy. To lekarz duszy. prawdopodobnie zgłaszamy się do niego z objawami fizycznymi, które już w przeszłości określone jako nie wzbudzające zastrzeżeń i nie wiemy, z jakiego powodu kręci nam się w głowie, dokuczają nam nudności, boli nas głowa. jeżeli to nie są symptomy wywoływane przez określoną chorobę to najczęściej oznacza, że podłoże jest psychiczne.

Life coaching

Autor: Pearly85
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji jedynie psychoterapeuta może odnaleźć przyczyny tego psychicznego bólu, który zatruwa ciało i uniemożliwia zwyczajnie działać.Kiedyś mówienie o tym, że wybieramy się do psychiatry było szczytem odwagi. dawniej, bo obecnie częściej od psychiatry wykorzystuje się bardziej oswojonego określenia – psychoterapeuta. Psychiatra nieodmiennie wielu z nas łączy się z psychiatrykiem, gdzie zamknięci są stanowiący zagrożenie i ogarnięci szaleństwem ludzie. Tymczasem wizyta z psychoterapeutą w ogóle nie znaczy, że jesteśmy zwariowani czy tym podobne. Podobnie, jeśli chodzimy do dentysty, kiedy ząb nas boli, lub do gastrologa, kiedy pali nas w przełyku, podobnie powinniśmy pójść do psychiatry, jeśli objawy, które nie mają przyczyny fizycznej wadzą nam w normalnym życiu.

masa osób stara się sobie poradzić z tym bez pomocy psychologa, ale najczęściej kończy się to niedobrze. symptomy, stany depresyjne, nerwica i pozostałe do wyleczenia dolegliwości można pokonać psychiatrycznie i dzięki temu powrócić do normalnego funkcjonowania. jeżeli będziemy zwlekać może się stać tak, że pożegnamy się z pracą, utniemy kontakt z ludźmi, staniemy się odseparowani, skazani na regres. w ten sposób działa depresja czy nerwica. jeżeli na to się zgodzimy możemy być pewni, że samo nam nie przejdzie, podobnie jak grypy nie zwalczymy zwlekaniem, lecz antybiotykami.

zdarza się ze potrzeba kilku spotkań z psychoterapeutą, bez lekarstw, lecz częściej jest tak, że leczenie jest bardzo długie, w trakcie leczenia często należy przyjmować tak zwane psychotropy, które wspierają proces powrotu do zdrowia. To jest kolejne tabu, bo wiele osób na samo słowo „psychotropy” reaguje na jakieś środki, jak narkotyki, które nas odurzą i zmienią naszą osobowość. Właściwie można tak powiedzieć o wielu lekarstwach, więc nie ma co panikować.

Nie czekaj – czytaj (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-grodzisk-mazowiecki) o temacie, który tutaj opracowaliśmy. Dużo szczegółów odkryjesz w tekście dołączonym pod poniższym linkiem.

Pamiętajmy, że psychoterapeuta to zwykły specjalista, nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,