Czy dobrze jest oglądać filmy poradnikowe?

Internet to niebywałe źródło wiedzy. Wielu ludzi nie może już przeżyć dnia spędzonego bez wertowania witryn internetowych, zaglądania do e-maili czy czatowania z przyjaciółmi. Dostęp do internetu jest dzisiaj czymś niezbędnym, czymś, bez czego nie obędziemy się – nawet podczas wakacji. Poza czytaniem wiadomości, słuchaniem muzyki i śledzeniem portali społecznościowych, wielu internautów ogląda filmy instruktażowe, m.in. filmy o treningach. Czy warto trwonić przy nich czas?

Ćwiczenia dla formy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Takie video porady są korzystne wtedy, jeśli tworzą je osoby obeznane z tematem, co niestety nie jest regułą. Gdy osoba ćwicząca na siłowni obejrzy filmy o sterydach i zakupi leki (opakowania farmaceutyczne) bez konsultacji z lekarzem, może to szkodliwie działać na jej organizm.

Na wszelkie sugestie przede wszystkim nieodporni są młodzi ludzie, którzy chcą szybkich rezultatów i z chęcią sprawdzą różne kuracje, aby w mig osiągnąć wyznaczone sobie cele. Dlatego wszystkie filmy poradnikowe o suplementach muszą być oglądane z głową. O wiele lepiej jest postawić na naturalne metody, które nie szkodzą funkcjonowaniu naszego organizmu. To samo dotyczy osób, które przeglądają filmy o dietach.

Treningi z planem

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukiwanie różnego rodzaju zaleceń nasila się razem z przyjściem wiosny, kiedy zaczynamy zdejmować z siebie wierzchnie okrycia i musimy pokazać światu naszą sylwetkę. Wielokrotnie wpadamy w panikę, ponieważ przez zimę opuszczaliśmy treningi, jedliśmy więcej, niż powinniśmy, a obwód pasa zdecydowanie się zwiększył. W takiej sytuacji szybko szukamy pomocy i z chęcią sprawdzamy, co pomogło innym odchudzającym się osobom. Tutaj też nie można wpadać w nagły zachwyt, bowiem nie wszystko musi okazać się prawdą. Jeśli mamy sposobność, powinniśmy raczej udać się do dietetyka, który dobierze dla nas zdrowy program żywieniowy, dzięki któremu zgubimy niepotrzebne kilogramy.

Videa instruktażowe są przydatnym wyjściem, jeżeli oglądamy porady od fachowych specjalistów czy trenerów. Należy jednak każdorazowo zastanowić się nad sensownością rozwiązań w nich zaprezentowanych, ponieważ nie wszystko, co jest odpowiednie dla innych, będzie stosowne dla nas. Najważniejsze jest zatem racjonalne myślenie, a niewątpliwie osiągniemy wymarzone cele.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , , ,