Chirurgiczne usuwanie wad wzroku- a więc korekcja z zastosowaniem lasera

Chirurgia wad wzroku gwarantuje taki stanu wzroku, w którym pacjent może obyć się bez okularów i soczewek kontaktowych. Laserowa korekcja wad wzroku jest uważana za najbezpieczniejszą i umożliwia skuteczną usunięcie wad wzroku. Jest to zabieg szybki i bezbolesny. Co istotne nie wszystkie wady wzroku mogą być leczone z użyciem lasera.

badanie wzroku

Autor: Aaron Benitez
Źródło: http://www.flickr.com
Przeprowadzajączabieg laserowy na oczy, używa się się lasera excimerowego. Umożliwia on korekcję wzroku, a dokładnie krzywizny rogówki. Cały zabieg jest komputerowo kontrolowany. Strumień promieniowania ultrafioletowego rozrywa połączenia pomiędzy molekułami w tkance, usuwając mikroskopijne warstwy rogówki.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, kliknij ten link – to naprawdę świetne opracowanie (http://www.dermamed.com.pl/) tej kwestii. Obowiązkowo to zobacz!

Laserowa korekta wzroku jest uznawana za jedną z dających najlepsze efekty. Oprócz poprawy jakości widzenia pozwala takie zabiegi jak, laserowa korekcja astygmatyzmu.

Mimo wszystko na ich skuteczność oddziałuje budowa anatomiczna oka. Zabiegi te nie usuwają starczowzroczności (presbiopii), która jest powiązana z brakiem elastyczności soczewki. Z upływem czasu oko ludzkie traci zdolność odpowiedniego widzenia zarówno z daleka, jak i z bliska. Laserowa korekcja wzroku nie powinna być wprowadzana u osób poniżej dwudziestego roku życia, ponieważ, że w odniesieniu do nich wada wzroku nie jest jeszcze w pełniustabilizowana (zabiegi laserowe na oczy).

Laserowej korekcji wzroku nie rekomenduje się tym, którzy mają powyżej 65 lat. oraz osobom cierpiącym na jaskrę, zaćmę, stany zapalne oka, choroby dermatologiczne, immunologiczne, endokrynologiczne, a także osobom mających rozrusznik serca oraz kobietom w ciąży. Tak samo z zabiegu wykluczają problemy z siatkówką, zmiany i zwyrodnienia ze skłonnościami do jej odwarstwiania. Jeśli rogówka jest mocno uszkodzona, czyli mieszczą się na niej blizny, także nie można przystąpić do zabiegu.

optyk

Autor: Lu Dabrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Metoda laserowej korekcji oczu przeciwwskazana jest również u osób specjalizujących się w sporcie kontaktowym, gdyż mogłoby dojść do przesunięcia klapki soczewki. Podczas kiedy objawiającą sięwystępującą chorobą oczu jest stożek rogówki, operacja laserowa oczu nie jest zalecana. Laserowa korekcja wzroku daje jednak szanse skuteczne leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności czy krótkowzroczności. Jest to niezwykłe posunięcie w obszarze techniki medycznej, co pozwala na zauważalną poprawę jakości naszego życia.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,