Co jest niezbędne do efektywnego lokowania swoich pieniędzy?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy posiadasz talent do inwestowania swoich funduszy, mógłbyś spróbować swoich sił w FIO. Jest to stosunkowo bezpieczny sposób, jednak zależnie od rodzaju danego funduszu trzeba liczyć się ze stratą wpłaconej sumy.
Są 4 różne typy funduszy: finansowy, obligacji i hybrydowy czy też wreszcie akcji.

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Cechują się one różną stopą ryzyka, jednak dla przykładu fundusze pieniężne są dosyć bezpieczne. Niestety przynoszą także dosyć małą stopę zwrotu. Można by to rozpoznać przeglądając notowania poszczególnych funduszy. Obejmują one przedział nawet kilku poprzednich lat. Te obligacji proponują podobne bezpieczeństwo jak zwyczajne lokaty. Nieco bardziej niebezpieczne są inne dwa typy, więc inwestując w nie trzeba posiadać większą wiedzę i trzeba być bardziej aktywnym inwestorem. W wypadku funduszy inwestycyjnych żaden zysk nie jest gwarantowany, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na fundusze akcji. Te jednak posiadają największe odsetki (nawet rzędu kilkudziesięciu procent), zatem motywacja do pogłębienia wiedzy z ekonomii jest bardzo znaczna. Dodatkową zaletą FIO jest to, że istnieje możliwość zakupu jednostek uczestnictwa wprost ze swojego internetowego rachunku bankowego.
ewidencja

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
W analogiczny, chociaż trochę bardziej zagmatwany sposób można lokować środki również na GPW. Tu jednak konieczna jest obszerna wiedza związana z ekonomią. Z drugiej strony tutaj także są notowania, które dotyczą poszczególnych spółek. Giełda inwestowanie na gpw w stolicy jest czynna od godziny 9 do 17.

W rzeczywistości jednak funkcjonuje 30-minutowa faza przed samym rozpoczęciem notowań i kilka minut po ich zakończeniu na tzw. dogrywkę. Największa aktywność inwestorów ma miejsce w ciągu pierwszych dwóch godzin notowań i pod sam ich finał.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,