Dlaczego bezmyślnie podążamy za modą? Czy warto, czy lepiej znaleźć własny styl i go rozwijać?

Jak to właściwie jest, że bez wątpliwości i większego zastanowienia wyrzucamy całkowicie sprawne ciuchy? Są to rzeczy najczęściej prawie bez śladów użycia, wyrzucamy je właściwie, ponieważ już nie są modne. Ile w związku z tym rodzajów par spodni, koszulek czy innych części garderoby wylądowało w taki sposób w koszu? Z pewnością jest to bardzo duża liczba. Z jakiego powodu w ten sposób robimy, wyrzucamy dobre rzeczy, które mogą nam się w przyszłości przydać i kupujemy coś innego, modnego. Jedna z ciekawszych teorii mówi, iż jesteśmy po prostu gatunkiem stadnym oraz podążamy za trendami, jakie ktoś lansuje, ktoś sławny oraz popularny.

moda

Autor: Łukasz Dunikowski
Źródło: http://www.flickr.com/
Bardzo dobrze wykorzystują coś takiego producenci oraz spece od marketingu. Lubimy naśladować kogoś innego, bo czujemy się w takim momencie bezpiecznie, zmierzanie do unifikacji jest w związku z tym całkiem naturalnym procesem, z jakim posiada styczność każdy z nas. Każdy również szuka pokrewnych dusz, a jednocześnie upodabnia się do nich, ponieważ lepsze to aniżeli życie na uboczu i odrzucenie przez grupę – zobacz pełną ofertę na tej stronie.

Chcielibyśmy być więc w grupie tego typu osób, wyglądać jak one, mieć takie same obuwie damskie Converse czy identyczne dodatki damskie. Może to i nudne, lecz w ten sposób nie ma żadnego ryzyka. Wiadomo jednak, iż prowokatorami wszelkiego rodzaju zmian w modzie są celebryci. To oni, i z pewnością nie za darmo oczywiście, promują nowe pomysły i najnowsze kreacje. Tendencje w modzie ustalają właśnie ci, którzy są podziwiani przez innych. Ci, którzy mają wpływ na modę chcą być inni od reszty, a kiedy reszta chce ich doścignąć, oni mają już nowe pomysły i znowu są o kilka długości do przodu.

Czy odnosisz wrażenie, że zredagowany przez nas post jest niebanalny? Jeśli tak, to dodatkowo przeczytaj także zamieszczony poniżej (https://gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/kremacja-zmarlych-lub-pochowek-w-trumnie/) inny tego typu artykuł.

W ten sposób wciąż gonimy za najnowszymi trendami, choć nigdy nie będziemy w pełni zadowoleni. Wydajemy przy tym bardzo dużo gotówki. 


moda

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem miast gonić za coraz to nowymi trendami najlepiej zdecydować się na poszukiwanie naszego stylu, przez co nie stracimy za wiele gotówki. Należy zobaczyć w jakich rzeczach dobrze się prezentujemy, jaki mamy wybór w tym zakresie, zobaczmy więc różnego rodzaju możliwości, jak płaszcze męskie Olsztyn albo kamizelki ślubne, by przekonać się, co do różnego rodzaju możliwych wyborów. Dzięki temu jest szansa, iż będziemy prezentować się modnie, a jednocześnie nie przepłacimy. Kwestia funduszy jest też przecież istotna, tym bardziej dla jednostek, jakie nie posiadają za dużych funduszy – jakie płaszcze męskie olsztyn są ciepłe.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,