Prawdopodobnie wady wzroku niedługo będą wyłącznie wspomnieniem, przyczynią się do tego nowoczesne technologie

Nowatorskie technologie od jakiegoś czasu pomagają wielu ludziom pozbyć się nieprzyjemnej wady wzroku. Laserowe korekcje są coraz popularniejsze i korzysta z nich coraz więcej pacjentów, którzy nie chcą już nosić soczewek kontaktowych.

Aktualnie zabieg laserowy na oczy jest wyjątkowo bezpieczny, a co najistotniejsze, pozwala na niezwykle szybki powrót do zdrowia. Przeważnie operowani wracają do domu po kilku godzinach, ważne jest jedynie, aby towarzyszyła im pełnoletnia osoba. Nie ma wielkiego znaczenia, czy pragniemy usunąć wadę wzroku większą lub mniejszą, laser poradzi sobie ze wszystkim, nawet laserowa korekcja astygmatyzmu nie stanowi dużego wyzwania dla profesjonalistów .

Szkła korekcyjne

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Dla pacjentów najlepsze jest to, że cała operacja jest praktycznie niebolesna, a gałki oczne znieczula się specjalnymi kroplami. Najistotniejsze jest to, że zabieg laserowy na oczy można przeprowadzić praktycznie w przypadku każdego pacjenta, który ukończył osiemnaście lat. Jedyne ograniczenia to istotniejsze choroby oczu lub, na przykład, cukrzyca. Nie zaleca się też zabiegu pacjentom w zaawansowanym wieku.

Przygotowanie do zabiegu także nie jest zbyt dolegliwe. Jedyne o czym warto pamiętać to zakaz noszenia soczewek kontaktowych na mniej więcej czternaście dni przed zbiegiem. Sam zabieg laserowy na oczy trwa przeważnie dość krótko, potem jednak może pojawić się zamglone widzenie, ale nie powinno utrzymywać się więcej niż kilkanaście godzin (Dowiedz się więcej). Mniej więcej tydzień po operacji należy pójść na pierwszą kontrolę, jednakże wtedy powinniśmy już cieszyć się ostrym wzrokiem. Największa liczba pacjentów korzysta z tej metody, aby zlikwidować krótkowzroczność, jednak ostatnio coraz popularniejsza staje się laserowa korekcja astygmatyzmu.

Jeżeli chcesz zdobyć uzupełniające dane na omawiane zagadnienie, to pomocne w tym będą przydatne wskazówki (https://zyciebezbolu.pl/oferta/terapia-manualna-kregoslupa/), które znajdziesz tu. Sprawdź to!

Nie wszyscy wiedzą, że niektóre kliniki oferują możliwość wszczepienia w gałkę oczną złotego implantu, którego grubość to zaledwie 1mm. Wszczep taki widoczny jest dla innych osób oraz dla nas, kiedy patrzymy w lustro. Pełni on tylko funkcję wizerunkową oraz nie powoduje jakichkolwiek komplikacji. Dostępne są także technologie, które pozwalają na zmianę barwy oczu – niestety na dziś można zmienić kolor co najwyżej z brązowego na niebieski, a cena takiej operacji jest niebotyczna.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,