Co to w praktyce jest pasta do zębów z węglem aktywnym oraz jakie posiada ona właściwości?

Czy pamiętasz, iż tzw. węgiel aktywny jest znany ludziom już od czasów ojca aktualnej medycyny – Hipokratesa? My, obywatele mieszkający już w bardziej cywilizowanych czasach w kontekście medycznym znamy węgiel nade wszystko w celu ukojenia bolącego brzucha, wszakże posiada on także inne swoje zastosowania.

Które?
pomidorki

Autor: Christian Kadluba
Źródło: http://www.flickr.com

Karbon jest tak zwanym sorbantem, czyli tzw. „pochłaniaczem”. Dzięki swej wewnętrznej konstrukcji węgiel może pochłonąć różne mieszanki o wielkości do dwudziestu procent masy samego węgla. A jakie to mogłyby być mieszanki? Otóż mogłyby to być wszelakie związki biologiczne, jakie znajdują się w przyjmowanym poprzez nas jedzeniu i piciu. Mogłyby to być zatem wszelakie mieszanki chemiczne tego typu jak np. tatniny, zatem pigmenty (zobacz też – barwniki do makijażu permanentnego) obecne w herbacie. Ponadto mogą to zostać również cukry, których w zwykłej diecie pobieramy przecież dużo. W jaki sposób możemy więc zatroszczyć się o nasze uzębienie? Otóż istnieje szczególna pasta do zębów z węglem, która pomoże nam oczyścić należącą do nas jamę ustną z tego typu toksycznych wszakże dla niej składników. Takowa pasta jest bardzo skuteczna, ponieważ mówi się, że jest w stanie usunąć ok. 90% toksycznych kwasów.
Warto nadmienić, iż obecny w paście karbon aktywny stosowany jest ogólnie do uzdatniania wody. Należałoby także dopowiedzieć, iż jest on bardzo delikatny w funkcjonowaniu, gdyż nie działa na zasadzie ścieralności.

Przy używaniu wszakże takiego produktu jak pasta do zębów z węglem zaleca się nie stosowania zbytnio gorącej wody, gdyż może ona zniszczyć porowatą strukturę karbonu co z kolei mogłoby zmniejszyć absorbujące właściwości karbonu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,