Ostatnio rozwiązaniem problemu, jakim niewątpliwie jest utrata uzębienia, coraz częściej są implanty stomatologiczne

Różnego typu wypadki, na przykład podczas uprawiania sportu mogą pozostawić po sobie pamiątkę w formie utraty zębów. Taki sam efekt może wywołać także zapalenie przyzębia bądź próchnica. Rozwiązaniem takich problemów mogą stać się implanty stomatologiczne, które ostatnio są coraz powszechniej stosowane.

kieliszek dobrego wina

Autor: Fredrik Rubensson
Źródło: http://www.flickr.com

Implant stomatologiczny to wykonana z tytanu śruba zastępująca korzeń brakującego zęba. Materiał ten jest wybierany ze względu na jego kompletną obojętność biologiczną, wysoką wytrzymałość oraz brak występowania rdzewienia. Implanty mocowane są operacyjnie w kości żuchwy bądź szczęki w celu utworzenia podstawy na której znajdzie się proteza. Sam zabieg jest stosunkowo prosty w wykonaniu i całkowicie bezpieczny. Zabieg jest także bezbolesny, albowiem wykonuje się go pod znieczuleniem miejscowym i, w ogólnej ocenie, nie przynosi więcej kłopotów niż klasyczne wyrwanie zęba – centrumdemed.pl/implanty-zebow-ceny. Umieszczenie samego implantu trwa nie więcej niż godzinę, po czym przychodzi kilkumiesięczny okres, podczas którego implant łączy się z kością. Ostatnim etapem jest rehabilitacja, to znaczy odsłonięcie połączonego z kością implantu i nałożenie na niego korony. Obecnie znalezienie gabinetu zajmującego się takimi zabiegami nie jest żadnym problemem – w każdym znaczącym mieście znajdziemy liczne plakaty reklamowe w rodzaju: implanty warszawa bądź protetyk warszawa, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Oczywiście na rynku nadal dostępne są tradycyjne protezy wyjmowane, jednakże w przeciwieństwie do nowoczesnych implantów, powodują one zanik kości oraz brakuje im stabilności, ponieważ wymagają specjalnego kleju utrzymującego je w szczęce lub żuchwie.

Reasumując, wszechobecny postęp techniczny umożliwia nam rozwiązywanie znanych problemów z uzębieniem w nowy sposób. Efektem tego stanu rzeczy jest wyraźny wzrost popularności implantów stomatologicznych, które z biegiem czasu zaczynają wypierając standardowe protezy (zobacz leczenie ortodontyczne dorosłych wrocław) – protetyk z Warszawy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,