W jaki sposób ubiegać się o kredyt na budowę domu?

Marzenia o swoim domu towarzyszą wielu osobom, jakie nie mogą sobie wyobrazić życia bez pięknego ogrodu, dużej kuchni, w której będą mogły zjeść posiłek razem z rodziną i werandy, na jakiej w ciepłe popołudnie będzie można czytać ulubioną książkę. Niestety większość ludzi nie może zbudować domu bez brania kredytu, toteż dobrze jest dowiedzieć się, jak mamy się o niego ubiegać, jeśli w najbliższym czasie planujemy rozpocząć działania powiązane z podpisaniem umowy.

Kredyt na mieszkanie

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
Starania wyglądają praktycznie tak samo, jak w przypadku brania kredytu mieszkaniowego. Jedyną rozbieżnością jest fakt, że nie kupujesz nieruchomości, tylko chcesz ją zbudować. Na początku kluczowy jest wybór banku, jakiego oferta i warunki będą nam pasować. Najlepiej jest wybrać się do kilku instytucji i prosić o zaprezentowanie możliwej kontener na odpady katowice nas propozycji, a potem dopiero podjąć określone decyzje. Dzięki temu będziemy mieć większy pogląd, zatem wybór stanie się prostszy.

Potem należy umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym, który wyliczy naszą zdolność, zweryfikuje wiarygodność kredytową (pożyczka pod zastaw działki rolnej) oraz poda informacje dotyczące wkładu własnego, gdyż kredyty zazwyczaj wymagają konkretnej kwoty, jaką będziemy mogli wpłacić na początek. Jeżeli nie chcemy wpłacać takiego wkładu, niezbędne będzie innego typu zabezpieczenie, np. kupno ubezpieczenia. Ważne są też dokumenty, jakie powinniśmy złożyć do banku. Są to nade wszystko zaświadczenia o osiąganych zarobkach i o zatrudnieniu, o jakie musimy poprosić naszego obecnego pracodawcę.

W przypadku osób mających własną działalność gospodarczą, wymagane będą jeszcze deklaracje PIT, wyciągi z konta, jak również umowy oraz inne dokumenty, które wskazują na rejestrację w urzędach. Należy również przynieść dokumenty ukazujące status nieruchomości oraz rzecz jasna złożyć wniosek o kredyt. Poza tym konieczne jest pozwolenie na budowę domu bądź umowa z deweloperem. Potem czekamy już wyłącznie na otrzymanie kredytu oraz możemy myśleć o naszym nowym domu, który niebawem stanie. Polecamy kredyt pod zastaw mieszkania

Wiedząc, jak postępować, łatwiej będzie ci rozpocząć starania i sprawniej dostaniesz kredyt, który jest Ci potrzebny. Kup ładną działkę w miłym otoczeniu, ponieważ już niedługo zaczniesz tam stawiać dom, a najistotniejsze to czuć się dobrze w miejscu, do jakiego będziemy co dzień wracać.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,