Czym musimy kierować się gdy wybieramy biuro rachunkowe?

Wybranie najwłaściwszego biura rachunkowego do obsługiwania naszej firmy jest sporym wyzwaniem. Od dobrego wyboru biura bardzo wiele zależy. Przede wszystkim jest to prawidłowe rozliczenie z US. Prawdopodobny błąd w tego typu rozliczeniach z US może mieć niezwykle poważne konsekwencje.
Dzisiaj jest bardzo znaczna konkurencja pośród biur księgowych.

portret - firma

Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Nie znaczy to jednak, że wybór odpowiedniego biura będzie rzeczą prostą. Nie należy się kierować jedynie ceną. Najlepiej odnaleźć tego typu biuro rachunkowe, jakie specjalizuje się w obsłudze spółek z danej branży. Istnieją tego typu biura rachunkowe, jakie świetnie radzą sobie z rozliczaniem spółek dostawczych, kupieckich oraz różnych firm usługowych.

Masz ochotę uzupełnić swą wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy przejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej dmaic wiadomości.

Dziś nie ma wymagań formalnych, jakie związane są zarobkowym prowadzeniem ksiąg księgowych. Biuro rachunkowe może prowadzić każdy. Wybierając biuro rachunkowe należałoby zwracać także uwagę na certyfikat księgowy oraz na świadectwo kwalifikacji. Dobrze by było, żeby biuro rachunkowe posiadało aktualne ubezpieczenie OC na działalność tego typu biura.

Istotne jest, aby przed podjęciem współpracy z konkretnym biurem rachunkowym zorientować się, w jakich godzinach możemy liczyć na pomoc księgowego. Trzeba dowiedzieć się czy będzie on odpowiadać na telefony tylko w godzinach pracy czy w wyjątkowych okolicznościach udzieli nam pomocy również po godzinach pracy. Istotne jest także to, aby móc przesyłać księgowemu dokumenty drogą elektroniczną. Należałoby określić w jaki sposób biuro rachunkowe będzie informowało nas o miesięcznych świadczeniach podatkowych oraz opłatach ZUS. Warto określić czy moglibyśmy liczyć na maile, SMS-y lub telefony, jakie będą przypominać o terminach płatności.

Bardzo ważne jest również ustalenie w którym czasie musimy oddać wszystkie dokumenty i czy moglibyśmy to robić zdalnie. Musi nas również poinformować o tym, jakie będą efekty przekroczenia terminu płatności w ZUS czy też US.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,