Jakie kwiaty kupić na cmentarz? Dowiedz się, by przepięknie ozdobić grób

Święto Zmarłych to smutny, ale wyjątkowy dzień w roku. Wspominamy naszych bliskich, których już nie ma pośród nas. To chwile, jakie każdy z nas przechodzi inaczej, lecz większość wybiera się pójść na cmentarz, aby zapalić znicze oraz postawić kwiaty, czcząc wtedy pamięć kochanych, zmarłych osób. Wielu z nas myśli, które kwiaty kupić, aby przez długi czas przyozdabiały grób. Do szczególnie popularnych należy chryzantema wielokwiatowa. Zazwyczaj kupujemy ją w donicach, decydując się na ulubiony kolor bądź rodzaj chryzantem, pojawia się ich albowiem w każdym roku coraz więcej.

nagrobek
Chryzantema nie tylko pięknie się prezentuje, ale również jest kwiatem niezmiernie odpornym na mróz, o jaki w listopadzie nie jest trudno – uprawa chryzantem. Do tego donica z chryzantemami raczej nie może się przewrócić nawet na mocniejszym wietrze. Jest stabilna i wystarczy ustawić jedną taką donicę, by ozdobić cały grób. Ludzie coraz chętniej decydują się także na róże. Jednakże są to kwiaty, które wytrzymają co najwyżej parę dni, a gdy pogoda nie dopisuje, mogą nieładnie wyglądać nawet na drugi dzień.

Dlatego, jeżeli bezwzględnie chcemy przybrać grób różami, zanieśmy je już w dniu Święta Zmarłych, by spokojnie dotrwały późnych godzin. Jeżeli grób nie jest w całości zakryty płytą, można pomyśleć o zasadzeniu astrów. Są niezmiernie wdzięczne oraz kwitną przez dłuższy okres czasu, zatem będą cieszyć nasze oczy zawsze, kiedy pójdziemy na cmentarz. Można także pomyśleć o sztucznych kwiatkach. Choć nie wyglądają tak, jak żywe, to zdecydowanie przewyższają je swoją trwałością.

chryzantema wielokwiatowa

Autor: Dorcia
Mogą nawet wytrzymać do kolejnego Święta Zmarłych, jeżeli nie zbledną na słońcu. Takie kwiaty oczywiście także należy wymieniać, lecz będzie to mogło być wykonywane odrobinę rzadziej. Jeżeli nie za często przychodzimy na grób, będzie to świetny wybór – chryzantemy wielkokwiatowe w ofercie. Dzięki udekorowaniu grobów kwiatami, miejsce spoczynku wygląda na zadbane. Nie zapominajmy jednakże, by na początek wyczyścić płytę, w szczególności jeśli dawno nie byliśmy na cmentarzu. Na pewno pojawiły się na niej chociażby liście, jakie należy zmieść, zanim ustawimy na grobie donicę z chryzantemami albo z innymi kupionymi przez nas kwiatami.