Jakim produktem zastąpić biały cukier? Kilka sposobów i porad.

Cukier to główne źródło energii i witalności człowieka. Ikra zdobytaw następstwie procesu rozkładania i przyswajania ich jest przeważnie długofalowa i stała, ale wyłącznie w wypadkach, podczas gdy mamy do czynienia z „słusznym cukrem”. Jakim produktem zatem zastąpić zwykły biały cukier, jaki niekoniecznie jest łaskawy dla układu odpornościowego?

Jeżeli zwyczajny cukier pozostanie poddany rafinacji i koncentracji, siła życiowa ulega rozproszeniu, a naturalna stabilność – zachwianiu. Cukier rafinowany przechodzi do krwiobiegu w mgnieniu oka i w kolosalnych ilościach, co stanowi wstrząs dla żołądka i trzustki. Dochodzi więc do zakwaszenia organizmu człowieka i do utraty wapnia. Cukier notorycznie nazywany jest „białym zabójcą” przez wzgląd na multum niebezpieczeństw, które ze sobą niesie.

Kaszanka z grilla

Nadwyżka cukru rodzi otyłość, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, urazy serca, anemię, osłabienie wytrzymałości, próchnicę. Przyczynia się do zaistnienia opryszczki, infekcji drożdżycowych, raka, zaburzeń miesiączkowania, impotencji. Osłabia umysł, powoduje nerwowość, zdenerwowanie. Dla osób lubiących słodkości mamy wyborną informację: istnieją zamienniki, które możemy swobodnie (lecz również roztropnie) użytkować w zastępstwie białego cukru. Pierwotnym z nich jest miód, który pomimo poważniejszej kaloryczności zawiera pewne minerały i enzymy, a w następstwie tego nie zaburza równowagi mineralnej człowieka.

Niesłychanie godziwy jest także syrop klonowy, o gęstej spoistości, który zawiera sole mineralne i witaminy z grupy B, niacynę i kwas foliowy. Następny wytwór to syrop z agawy, jaki jest potężnie wolniej wchłaniany. Zawiera potężną ilość inuliny, czyli naturalnego probiotyku tudzież poprawia pracę przewodu pokarmowego. Gdy nie chcemy użytkować wyżej przytoczonych substytutów i w dalszym ciągu zmagamy się z dylematem czym zastąpić biały cukier cukier królewski (wejdź i sprawdź), jesteśmy w stanie skorzystać z ksylitolu.

Uzyskiwany jest zazwyczaj z brzozy, jest identycznie słodki jak jego biały odpowiednik, jakkolwiek ma w przybliżeniu 40% kalorii mniej. Będzie idealny dla ludzi na diecie, pobocznie umacnia układ immunologiczny i broni przed uporczywymi chorobami.

Substytutów białego cukru jest jeszcze sporo, jednakowoż teraz, w lato, rozkoszujmy się pogodą grillując i jedząc rarytasy z rusztu. Kiełbaski, kaszanka z grilla przygotowana z cebulką to perfekcyjne pomysły na obiady i weekendowe kolacje – polecana strona.

Będąc w towarzystwie najbliższych czy też kolegów zajmijmy się rozmową – w takim przypadku także nie będziemy rozmyślali o słodkościach.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,