Wzrok jest naszym najistotniejszym zmysłem – trzeba zatem troszczyć się o niego przez całe życie

Każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że utrata wzroku, to niebywale trudna spawa. Funkcjonowanie bywa wówczas ogromnym wyzwaniem.

Dr hab. N. med. Maciej Kielar

Autor: Medicover
Źródło: Medicover
Z tego powodu trzeba dbać o swój wzrok i badać się regularnie.

Jeśli myślimy o trudnościach ze wzrokiem, to najczęściej przychodzą nam na myśl przykładowo pogłębiające się minusy lub zaćmę. Jednak, są także inne przypadłości, które mogą pogarszać nasz wzrok.

Chcesz zobaczyć inny aspekt przedstawianej sprawy? Przeczytaj więcej porad pod linkiem (https://nzoznr1.pl/) – one na pewno mogą rzucić nowe światło na analizowany problem.

Jest to tak zwany stożek rogówki. Czasami nie bywa on rozpoznawalny przez doktorów. Najbardziej zauważalnym objawem jest swędzenie oraz łzawienie oczu. Przypisuje się tego typu symptomy niestety nazbyt często alergiom oraz przemęczeniu. Dodatkowo, nie w każdym gabinecie specjalista może stwierdzić pojawienie się tej choroby. Potrzebny będzie fachowy sprzęt zwany topografem rogówki. Oznaką dla okulisty powinien być coraz większy astygmatyzm oraz wielki kłopot w dobraniu odpowiednich okularów. Z biegiem lat objawy będą się nasilać. Z tego powodu osoby, które mogą podejrzewać u siebie to schorzenie powinny zapisać się na odpowiednie badania. Istnieją dwa sposoby leczenia. Oba są powiązane z zabiegiem. Wybór sposobu uzależniony jest od stopnia zaawansowania choroby. Zabiegi nie bywają inwazyjne. Są także bezbolesne. Trwają około 15 minut.

Jeżeli mieszkamy na południu Polski i chorujemy na stożek rogówki Kraków posiada kilka fachowych klinik, które podejmą się leczenia. Wystarczy zadzwonić i umówić się na termin zabiegu. Odzyskamy wówczas ostrość widzenia i radość życia.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,