Na czym polega in vitro? Dlaczego budzi kontrowersje? Co to jest bank nasienia?

Sposób walczenia z bezpłodnością in vitro jest obecnie szeroko dyskutowany. Ma on swoich zwolenników oraz wielkich przeciwników. Na czym polega? Jakim osobom może pomóc?

Metoda taka to jeden ze sposobów wspomagania rozrodczości. Jest to zapłodnienie, które odbywa się poza organizmem kobiety. W laboratorium (dowiedź się więcej na badania laboratoryjne lubartów) bowiem łączy się komórkę z plemnikiem i później przenosi już zapłodnioną komórkę jajową do ciała kobiety. Jest możliwe, by w ten sposób ominąć problem z zapłodnieniem w sposób klasyczny. Tego typu metoda pomaga kobietom, u jakich zapłodnienie drogą naturalną nie jest możliwe. Natomiast warunek jest taki, iż w nasieniu mężczyzny muszą występować prawidłowe plemniki. W innym wypadku metoda ta nie powiedzie się. Mamy już wciąż więcej klinik, jakie zajmują się tego typu zabiegami. Z tego powodu, gdy chodzi o in vitro Kraków, jak również inne większe miejscowości posiadają placówki, w jakich można takie zabiegi wykonać w sposób bezpieczny i profesjonalnie- pod tym adresem szybko uzyskasz pomoc.

zdrowie - malowidło

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli okaże się, iż nasienie partnera stanowi problem oraz właśnie z takiego względu nie może dojść do zapłodnienia, to możemy skorzystać z banku nasienia. Jest to miejsce, gdzie przechowywane jest męskie nasienie. Natomiast osoby oddające nasienie muszą spełniać konkretne wytyczne. Chodzi o to, by w materiale była właściwa ilość plemników o dobrej ruchliwości. Dawca powinien być w doskonałej kondycji fizycznej. Nie może mieć więcej aniżeli trzydzieści pięć lat. Istotne jest to, żeby nie chorował na raka, ani nie miał żadnych chorób o podłożu genetycznym. Wygląd w tym wypadku też jest ważny. Przy wyborze właściwego dawcy bowiem ocenia się jego wzrost, kolor oczu, kolor włosów czy też budowę ciała. Musi mieć przynajmniej wykształcenie średnie. Część osób zastanawia się nad tym czy nie oddać swojego nasienia do banku spermy. Natomiast trzeba wiedzieć, że jeżeli chodzi o bank spermy cena, którą oferuje ego typu placówka za oddanie nasienia to tylko zwrot poniesionych kosztów. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej bowiem, dawca oddaje swoje nasienie nieodpłatnie. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie . Kwota tego typu rekompensaty za poniesione koszty zależy od placówki. Jednak z reguły nie przekracza siedmiuset złotych.

Na koniec trzeba powiedzieć, że skuteczność in vitro to około 30%, jest to bardzo dużo. Metoda ta dziś jest często atakowana dlatego, iż zamrażany jest nadmiar embrionów, które nie są przenoszone do macicy. Natomiast warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki niej urodziło się już bardzo dużo dzieci, jakie nie miałyby szansy na przyjście na świat, gdyby nie in vitro.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,