Ćwiczysz? Odchudzasz się? Użyj ze specyfików wspomagających.

Gdy uprawiamy intensywnie sport, musimy szczególnie dbać o dostarczanie organizmowi odpowiednich substancji.

Niekiedy nie jest to możliwe jedynie z pomocą właściwej diety. W takim wypadku trzeba wspomóc się oferowanymi na rynku preparatami.

Zdarza się, że sportowcy popełniają podstawowy błąd przyjmując jedynie anaboliki.

Zainteresował Cię ten artykuł? Więc zaloguj się na naszą nową witrynę – tam można zobaczyć tu różne treści, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Nie należy zapominać jednakże o ważnej funkcji, która spełniają w organizmie antykataboliki. W zwykłych warunkach proces budowy i rozpadu białek jest w równowadze, jednak przy większym wysiłku to ulega zmianie. Antykataboliki wykazują umiejętność hamowania rozpadu białek. Z tego powodu jeśli ćwiczymy, dobrze jest sięgnąć po antykataboliki, gdyż skrócą one czas regeneracji po treningu – dla sportowców. Jeśli chcemy, aby ćwiczenia przynosiły spodziewany rezultat, należy je kupić. W sprzedaży oferowanych jest kilka preparatów tego typu. Występują one w postaci kapsułek albo proszku do rozrabiania z wodą o różnorodnych smakach. Zależnie od naszych potrzeb możemy zakupić duże lub małe opakowanie. Z reguły dawkowanie zależne jest od faktu, czy w tym dniu trenujemy.

cla-obrazek

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com

W kręgu zainteresowań trenujących są także preparaty z zawartością CLA. To sprzężony kwas linolowy. Co ciekawe, ten komponent w naturze znajduje się w mięsie wołowym, jagnięcym i pełnotłustych wyrobach mlecznych. CLA wspomaga metabolizm białka i tłuszczu, a również ma funkcje regenerujące po treningu. Pomaga w budowaniu mięśni. CLA jest również składnikiem preparatów wspomagających odchudzanie. Wiosna to okres, kiedy niejeden z nas chce zadbać o linię. Rzecz jasna w tym przypadku zasadniczym czynnikiem jest właściwa dieta oraz aktywność fizyczna.

Gdy jednakże nie jesteśmy usatysfakcjonowani z wyniku lub nasz organizm jest bardziej oporny, możemy pomyśleć o wspomożeniu przy pomocy CLA. Ale uwaga, aby dobrze zadziałał, jego zażywanie powinno być połączone z wysiłkiem fizycznym – klik. Tylko to faktycznie zapewni nam oczekiwaną redukcję tkanki tłuszczowej.

Chcemy przy tym zwrócić uwagę na to, że nie powinniśmy przejmować się, jeśli waga nie spada. Jest to wynikiem zmiany tkanki tłuszczowej w mięśniową. A przecież o to chodziło.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,