Właściwości białej herbaty: co przynosi za sobą jej picie?

Biała herbata jest bardzo zdrowa i dodatkowo najmniej przetworzona wśród innych rodzajów herbat. Jej produkcja jest bardzo unikalnym procesem, dlatego też jest także najbardziej kosztowną z herbat. Cena jest adekwatna do jakości, a wiele dobrych właściwości wpływa zbawiennie na nasze samopoczucie. Przez swoiste cechy biała herbata jest rozpowszechniona nie tylko jako napój, lecz także wytwarza się na jej podstawie kosmetyki.

zdrowa biała herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Proces wytwarzania białej herbaty jest dość skomplikowany. Za jego sprawą herbata posiada biały kolor. Krzewy herbaty chronione są przed promieniowaniem słońca, aby nie wytworzył się chlorofil, przez który listki są zielone. Gdy nie wytwarza się chlorofil, listki ulegają więdnięciu. Następnie należy je zebrać i wysuszyć. Biała herbata zawiera bardzo dużo witamina C. Z jej pomocą podnosi odporność. Działa również przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Chroni nas więc przed przeziębieniami i innymi chorobami, które mogą wyłączyć nas z normalnego funkcjonowania. Bardzo ważne jest to, że biała herbata przeciwnie do zielonej i czerwonej nie ma cierpkiego posmaku. W zamian mocno orzeźwia i działa pobudzająco, podobnie jak kawa, jednak bardziej zdrowo.

Biała herbata będzie doskonała także podczas nauki czy pracy, ponieważ wspomaga koncentrację. Napój gdzie kupić wino bezalkoholowe ten zawiera przeciwutleniacze – tym samym picie go opóźnia procesy starzenia. Dodatkowo nawilża, co sprawia, że jest niezastąpionym składnikiem kosmetyków nawilżających. Biała herbata to również tarcza ochronna dla naszego serca (szczegóły tej reklamy), ponieważ obniża ciśnienie krwi, zły cholesterol oraz sprawia, że krążenie jest prawidłowe. Potwierdzone jest, że osoby, które spożywają regularnie omawianą herbatę są mniej narażeni na choroby serca, np. na zawał. Biała herbata jest polecana osobom chorującym na zapalenie stawów i osteoporozę, ponieważ wzmacnia kości. Nie można zapominać, że biała herbata zmniejsza ryzyko powstawania zmian nowotworowych.

herbata

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Biała herbata jest niezwykła. Zawiera tak wiele cech zdrowotnych, że naprawdę trudno wymienić wszystkie. Na pewno warto spożywać ten napój. Choć cena nie jest niska, dużym plusem jest możliwość zaparzania jej trzykrotnie! Najlepiej jest pić 2-4 filiżanki dziennie. Jedną łyżeczkę zaparza się ok. 80-stopniową wodą i zostawia przez 5 do 10 minut. Biała herbata lub ROOIBOS to sposób na zdrowie – herbata cena, naprawdę warto zainwestować w zakup tego napoju. Przeciwdziała i leczy, a jej właściwości są nieocenione. Za jej pomocą poprawi się nie tylko nasza skóra, lecz także kości, zdrowie i koncentracja. To niesamowite ile może zrobić jeden napój – wykorzystajmy to.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,