W czasie rehabilitacji właściwe wyposażenie naprawdę się przyda, gwarantuje ono komfort funkcjonowania

Bywają sytuacje, kiedy nawet najprostsze zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne sprawiają człowiekowi trudność i czynią, że nie jest w stanie sobie samemu poradzić. Przypadki te dotyczą zarówno osób starszych i niepełnosprawnych, jak również pacjentów dochodzących do siebie po skomplikowanych zabiegach bądź wypadkach. Takie osoby nie są w pełni sprawne ruchowo więc muszą liczyć na wsparcie w czasie podstawowych czynności takich, jak chodzenie czy załatwianie potrzeb fizjologicznych. Profesjonalne wyposażenie może zapewnić im maksimum możliwego komfortu.

Jeśli chodzenie robi trudności

rehabilitacja

Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno leciwym osobom, które miewają już kłopoty z chodzeniem, jak również osobom po przeróżnych wypadkach, złamaniach i operacjach, bardzo trudno jest chodzić samodzielnie po domu. To poważnie utrudnia codzienne funkcjonowanie, ponieważ takie osoby muszą calutki dzień leżeć w łóżku lub szkolenia z medycyny estetycznej siedzieć w jednym miejscu, a bez pomocy towarzysza nie są w stanie wykonać przy sobie najważniejszych czynności. Balkonik rehabilitacyjny znakomicie rozwiązuje ten problem, bowiem z jego użyciem pacjent może swobodniej przemieszczać się po wnętrzu, chodzić po domu oraz wykonywać lżejsze obowiązki.

Może Cię zainteresować –

Czynności fizjologiczne sprawiają często trudności!

Choć korzystanie z toalety zdaje się być sprawą zupełnie zwyczajną i nietrudną, pacjenci z problemami natury zdrowotnej, czasowo albo stale niepełnosprawni, jak też osoby w podeszłym wieku, miewają z tym wielkie kłopoty. Najczęściej takie osoby muszą załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na podstawiony nocnik, co jest krępujące oraz niewygodne. Krzesła toaletowe eliminują ten kłopot, bo konstrukcją przypominają zwyczajne toalety i pozwalają korzystającym z nich pacjentom zapewnić atmosferę intymności. To na pewno lepsze i wygodniejsze rozwiązanie, z którego mogą korzystać ci pacjenci, którzy są tylko w stanie powstać z łóżka, ale nie mogą dojść do łazienki.


Oferta dla pacjentów jest imponująca

ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj dużo uwagi poświęca się temu, by zapewnić osobom starszym oraz niepełnosprawnym godziwe warunki, dlatego asortyment wyposażenia medycznego, z jakiego mogą korzystać w zaciszu swojego domu, ciągle się poszerza – kliknij tu. Takie wyposażenie jest bardzo komfortowe dla pacjentów, ale nie sposób zapominać, że głównie też ułatwia pracę osobom, które takimi osobami się opiekują. Jest to trudna oraz mozolna praca, zatem warto sobie ją nieco ułatwić.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,