Różnice pomiędzy białą, czerwona a zieloną herbatą – właściwości. Informacje dla kupujących

Herbata z sukcesem zdobyła krajowy rynek spożywczy. Co prawda wciąż cieszy się mniejsza popularnością niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono smakoszy. Herbata zwykle jest kojarzona z napojem rozgrzewającym, uspokajającym i mającym działanie lecznicze, jednak niektóre jej typy mogą działać równie dobrze, a nawet lepiej niż kawa.

Istnieją cztery główne typy herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich ma inne właściwości i działanie na zdrowie człowieka. Jednak większość z nich można kupić, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep odnajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim jedynie jednym z wielu produktów służących to jej przygotowania. Wystarczy chwila w Internecie i na hasło typu: „czerwona herbata sklep” rozwinie się przed nami ogrom możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to gatunek najdroższy, jednak ma spore grono smakoszy. Produkowana jest głównie w Chinach w ściśle określonych warunkach. Pochodzi ona tylko z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Napój ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta ma właściwości pobudzające (w jej skład wchodzi kofeina) oraz dostarcza organizmowi znaczącej dawki witamin C. Posiada ona również właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie rakiem. Herbata zielona to najpopularniejsza, a jednocześnie najstarsza z herbat, posiada sporo odmian, często miesza się ją z kwiatami jaśminu i lotosu. Podczas produkcji świeżo zebrane liście zostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce termicznej, a to oznacza, że herbata nie przechodzi procesu utleniania. Przy przygotowywaniu zielonej herbaty należy pamiętać, że woda musi mieć 60-85 stopni. Jeśli herbata ma działać pobudzająco należy parzyć ją 2-3 minuty. Zielona herbata dobrze działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też objawy reumatyzmu, ma też dużo innych zdrowotnych zastosowań.

Czerwona herbata pochodzi głównie z Chin i Tajwanu, procesy fermentacyjne zachodzą w niej krócej niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego spora część z jej wartości odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę słowa czerwona herbata sklep internetowy może mieć ją w odnośniku pu-erh (dowiedz się szczegółów). Odmianę pu-erh zalicza się do jednej z najskuteczniejszych herbat pomagających w odchudzaniu, pomaga też osobom mającym problemy z miażdżycą, chorobą nadciśnieniową i cholesterolem . Podsumowując, decydując się na zakupy powinniśmy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z powyższych typów herbat, należy przy tym pamiętać, że najlepiej wybierać herbaty liściaste.

Herbata to najlepsza rzecz na długie zimowe wieczory. Napar ten jest w stanie działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to od czasu do czasu w przypadku nadużywania kawy.

Jeśli użyta w niniejszym artykule narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tu adwokat wrocław podobne posty – one odnoszą się do analogicznej tematyki.

Warto iść do sklepu i zakupić sobie nieco tego zielonego złota.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,