W jaki sposób na własną rękę przygotować dla dziecka kalendarz adwentowy?

Dosyć ciekawie i interesująco dla dzieci może wyglądać adwentowy kalendarz stworzony z opakowań z zapałek. Do jego wykonania przydadzą się tego typu rzeczy jak m.in. papier barwny, dwadzieścia cztery pudełka po zapałkach, klej, lakiery, pędzle, mazak, wstążka czy też słodycze.
Opakowania po zapałkach powinny być już całkiem puste.

usługi - landszaft

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Po opróżnieniu ich zawartości trzeba położyć wszystkie opakowania w trzech kolumnach, każda po 8 pudełek. W następnej kolejności należy ustawić kolumny jedna obok drugiej i sprawdzić, czy wyglądają właściwie. W następnej kolejności należy przyciąć z kolorowego papieru lub z brystolu długi prostokątny pasek. Trzeba owinąć nim boki kolumn, tak, żeby wszystkie pudełka trzymały się razem. Podobnie teraz z kwadratowym kawałkiem – należy zakleić tył przyszłego kalendarzyka. Należy zaczekać, aż klej całkowicie wyschnie.

Odpowiada Ci ten tekst? Jeżeli chcesz zdobyć większą ilość danych, odszukaj www (https://stojo.pl/pocket), które zawiera równie interesujące dane.

Gdy już to nastąpi, trzeba przejść do upiększania kalendarzyka oraz do namalowania na przedzie świątecznego symbolu, czyli choinki, bombki Mikołaja albo choinki.

Możesz również zdecydować się na obojętnie co chcesz oraz co potrafisz zrobić. choinka jest najbardziej kolorowa, dlatego też dobrze jest wybrać właśnie taki motyw, zaś po namalowaniu ozdoby ponownie poczekać, aż całość w całości wyschnie. W następnej kolejności trzeba ponumerować opakowania od 1 do 24 oraz przygotować akurat 24 paski. Później trzeba wysunąć dowolne pudełko, przyklejając do spodu wstążeczkę tak, żeby cząstka wystawała na zewnątrz. Będzie ona służyła do otwierania szuflad.

Na samym końcu wymagane jest powkładanie do szufladek małych słodkości albo mniejszych zabawek. Innym rodzajem kalendarza adwentowego jest ten zrobiony z kopert albo z lnianych woreczków. Taki typ kalendarzyka nie zajmuje za dużo miejsca.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,