Choroby oczu – aktualne techniki korekcji

Nowatorskie lasery stosowane w medycynie, które posiada między innymi klinika okulistyczna dają pacjentom możliwość w całkowicie bezpiecznego oraz charakteryzującego się małą inwazyjnością usunięcia wad wzroku, do których zalicza się dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz połączenie tych dwóch wad z astygmatyzmem. Z wykorzystaniem specjalistycznych mikrosoczewek można także operować takie wady, jak starczowzroczność.

zbadaj wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu osoby , które czterdzieste urodziny mają już za sobą nie są zmuszane do używania okularów w czasie czytania.Na chwilę obecną Dzisiaj opisane zabiegi coraz częściej przeprowadzane są przy minimalnym wykorzystaniu narzędzi chirurgicznych. Najbardziej istotne etapy operacji to głównie laserowa korekcja oczu. Klinika Alkater – (leczenie uzależnień warszawa) okulistyczna wyposażona w profesjonalne lasery daje swoim pacjentom możliwość przeprowadzenia bardzo precyzyjnych zabiegów, które odznaczają się dodatkowo wyjątkowo małą inwazyjnością oraz bardzo dużym stopniem bezpieczeństwa (klinika okulistyczna). Laserowa korekcja oczu rozpoczyna się zawsze od wykonania znieczulenia. Przed zabiegiem do oka zastają podane specjalne krople, co powoduje że sam zabieg korekcji jest całkowicie bezbolesny. Pacjenci, którzy mają za sobą laserową korekcję oczu na ogół, opisując swoje wrażenia oraz odczucia pojawiające się w czasie operacji, mówią tylko o pojawiającym się w pierwszej fazie niewielkim ucisku. Laserowa korekcja wzroku jest obecnie błyskawicznym zabiegiem o charakterze ambulatoryjnym i może być wykonywana na obojgu oczach podczas jednego zabiegu. Zaraz po zabiegu pacjent z pomocą opiekuna może wrócić do domu.

leczenie wad wzroku

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik operacyjnych możliwe jest także znaczące skrócenie czasu rekonwalescencji. W przypadku większości operacji stosowany wręcz schemat „w poniedziałek operacja, a w środę już w pracy”. Trzeba pamiętać, że laserowa korekcja oczu to dziedzina chirurgii oka, która nadal się rozwija. Wykorzystanie coraz to nowszych laserów przyczynia się do zwiększenia komfortu pacjenta. To właśnie dlatego klinika okulistyczna posiadająca nowoczesne urządzenia cieszy się naprawdę dużym powodzeniem i może szczycić się dużą ilością wykonanych operacji. Dzisiaj to właśnie z tak wyposażonych klinik korzystają chętnie pacjenci , który mają problem z wadami wzroku.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,