O co chodzi w diecie dr Budwig? Przeczytaj porady

Aktualnie znane są różnego rodzaju diety o charakterze zdrowotnym. Zalecane jest w nich najczęściej spożywanie jak największych ilości naturalnych produktów, najlepiej pochodzenia roślinnego. Jedną z takich diet jest dieta dr Budwig.

zdrowie i dieta

Autor: Jorge Elías
Źródło: http://www.flickr.com

Johanna Budwig to niemiecka uczona, badającą przede wszystkim działanie diety z dużym udziałem kwasu Omega-3 na ludzki organizm. Dieta tego rodzaju jest z dobrymi skutkami wdrażana także obecnie. Jej rezultaty bywają zaskakująco pozytywne. Często wspominana jest jako część leczenia chorób nowotworowych. Takie działanie nie jest na razie w dostateczny sposób potwierdzone przez naukowców. Bez wątpienia jednak można powiedzieć, że dieta opierająca się na tak zwanym oleju budwigowym jest niezwykle korzystna dla organizmu zarówno ludzi zdrowych, jak i chorych. Dlatego zalecane jest przestrzeganie jej również na co dzień.

Reguły diety

Najważniejszą częścią diety dr Budwig (więcej na Dr Budwig (sprawdź informacje o diecie na oleofarm.pl) jest regularne spożywanie oleju lnianego. Olej lniany do tej diety powinien być tłoczony na zimno, dzięki czemu zachowywane są jego dobroczynne właściwości. Ilość przyjmowanego oleju zależy od wieku pacjenta oraz stanu jego organizmu. Generalnie olej najkorzystniej jest przyswajać w formie pasty, którą otrzymuje się po zmieszaniu oleju z chudym twarogiem. Poza tym dieta przewiduje zupełne usunięcie z diety elementów zawierających konserwanty albo syntetyczne substancje słodzące. Istotny jest także określony sposób przechowywania oleju; powinno się go przechowywać w ustalonej temperaturze i bez dostępu do światła. Poza tym przy przyjmowaniu oleju lnianego należy zupełnie zaprzestać przyjmowania tłuszczów innego rodzaju.

Działanie

Olej lniany tłoczony na zimno jest doskonałym źródłem kwasu omega-3, który ma niezwykle korzystny wpływ na zdrowie człowieka. U ludzi zdrowych sprzyja skupieniu i koncentracji, stanowi także idealne wsparcie dla przyszłych mam. Jeżeli chodzi o choroby, udowodniono korzystne działanie oleju lnianego w przypadku rozmaitych chorób. Są to przykładowo choroby związane z działaniem serca, takie jak nadciśnienie czy miażdżyca. Oprócz tego składnik ten bywa bardzo pomocny w przyspieszaniu rekonwalescencji po ciężkich schorzeniach. Działa również w przypadku cukrzycy i wielu innych chorób. Przy nowotworach jest pomocny w czasie chemio- i radioterapii.

Więcej o oleju lnianym tutaj.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,