Konsekwencje palenia tytoniu

Powszechnie znana jest prawda, iż palenie tytoniu jest szkodliwe. Pomimo tego pali ogromna liczba ludzi na całym świecie. Co rok przemysł tytoniowy ma ogromne zyski. W niektórych grupach palenie tytoniu uważane jest za pewnego rodzaju obowiązek. Negatywną tendencję można obserwować też wśród dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie zaczynają bowiem palić coraz szybciej; na dzień dzisiejszy nie szokuje już widok palącego gimnazjalisty.

papieros

Źródło: http://sklep-epapierosy.pl/

Młodzi szczególnie nie wiedzą, jak bardzo groźną i powodującą uzależnienie substancją jest nikotyna. A po tak wczesnej inicjacji w młodszym wieku również mogą wystąpić objawy raka płuc czy odmienne groźne symptomy. Poza skutkami dla organizmu palacza, jest także wiele innych następstw. Ostatnio znacznie poszły w górę koszty papierosów. Co z tym związane, na papierosy wydaje się większą gotówkę niż kiedykolwiek. Tymczasem te środki można by odłożyć i przeznaczyć na inne cele. Od palenia na niekorzyść zmienia się wygląd – paznokcie i zęby stają się żółte, a także pojawia się coraz trudniejszy do usunięcia przykry zapach we włosach czy na odzieży.

Konsekwencje dla zdrowia

Niebezpieczną substancją występującą w wyrobach tytoniowych jest nikotyna. Nagminny i regularny kontakt z tą substancją powoduje bardzo poważne zaburzenia zdrowotne, prowadzące niekiedy do zgonu. Przedtem jednak pojawia się znaczny spadek formy. Człowiek szybciej się męczy i dostaje zadyszki. Często słyszy się o osobach, które mogą wypalić do kilku paczek papierosów w ciągu dnia. Ludzie tacy często narzekają na ucisk i kłucie w płucach, nagminnie występuje u nich uporczywy kaszel. Coraz częstsze objawy tego rodzaju mogą zwiastować wystąpienia poważnego schorzenia. Objawy raka płuc pojawiają się zazwyczaj po wielu latach palenia. Warto o tym pamiętać, zanim do oddychania potrzebne będzie nam urządzenie jak koncentratory koncentratory tlenu tlenowe

Rozwiązanie

Na rynku jest coraz większa liczba leków, które mają pomóc wyjść z nałogu – kondensator tlenu wypożyczalnia. Najważniejsza w rzucaniu palenia jest jednak silna wola palacza. Często niezwykle silnym bodźcem do tego jest zajście w ciążę i pojawienie się dziecka. Coraz bardziej modne są tak zwane e-papierosy, które są dużo mniej niebezpieczne od zwykłych, a do tego nie emitują cuchnącego dymu. Papierosy te można więc palić w każdym miejscu -.

Kategoria: Bez kategorii