Co najlepiej używać na stany rozdrażnienia oraz zbytnią nerwowość? Nie trzeba brać leków na receptę, gdyż mamy też naturalne specyfiki

Leki uspokajające pomagają rozładować codzienny stres, różnego rodzaju napięcia i złe emocje. Czasami, aby odzyskać naszą równowagę, trzeba zwyczajnie pójść na spacer albo posłuchać muzyki relaksacyjnej. Czasem jednak jak najszybciej trzeba zastosować leki uspokajające.

herbata ziołowa

Autor: ESSIAC®
Źródło: ESSIAC®
Bardzo dobre są leki ziołowe. Mają one pokaźną grupę składników, których działanie bardzo dobrze wpływa na stan naszej psychicznej równowagi. Są bardzo chętnie stosowane, także jako suplementy. Leki na bazie ziół są dobre w leczeniu nie aż tak złożonych zaburzeń, lecz pamiętajmy, iż poważne schorzenia wymagają wizyty u lekarza i stosowania leczenia farmakologicznego. Ziołowe lekarstwa uspokajające dostępne są przede wszystkim w postaci tabletek, herbatek oraz syropów. Najbardziej powszechne zioła to na pewno melisa lekarska albo kozłek lekarski. To pierwsze działa niesamowicie kojąco na układ nerwowy, poleca się ja, gdy chcemy zwalczyć bezsenność.

zioła na parapecie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast kozłek lekarski, inaczej waleriana. Jest niezmiernie popularny, szczególnie używany, jako lek na uspokojenie, przepisywany osobom, które cierpią na nerwicę serca i trudności z zasypianiem. Kolejne często używane to chmiel zwyczajny, męczennica cielista i zioło serdecznika. Ten pierwszy zalecany jest kobietom, które przechodzą okres przekwitania. Jest świetny na rozdrażnienie i nadpobudliwość. Bardzo skuteczny przy pozbywaniu się objawów zmęczenia nerwowego. ta druga roślina z kolei jest najlepsza na problemy z zasypianiem, zaś ziele serdecznika jest nieodzowne podczas leczenia chorób serca, gdyż wzmacnia mięsień serca, a do tego daje ukojenie dla układu nerwowego. Jeśli nie jesteśmy przekonani do ziół albo chcemy natychmiastowego działania leków, wtedy musimy udać się do lekarza po dostępne w aptece specyfiki na uspokojenie.

Zioła dostępne są w każdej aptece, również internetowej bez recepty, ale już bardziej zaawansowane leki na nerwicę są dostępne na receptę. Wypisuje je najczęściej lekarz lekarz prywatnie nowy dwór mazowiecki psychiatra. Pamiętaj więc, iż jak twoje dolegliwości nie są jeszcze niepokojące, to warto spróbować leków ziołowych, jak wszelkie preparaty na bazie ziół. Jeśli jednak czujemy się naprawdę źle, a nasze dolegliwości utrudniają nam codziennie życie, to warto udać się do lekarza.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,