Jakie możliwości są dla pacjentów, którzy nie chcą leczyć się w przychodniach państwowych.

Teoretycznie w naszym kraju każda ubezpieczona osoba ma darmowy dostęp do leczenia. Tyle że z tą teorią różnie bywa, tak samo jak różnie jest z dostępem do lekarzy.

Niestety nasze lecznictwo boryka się z bardzo dużym brakiem środków, a to ma odbicie na możliwościach leczenia pacjentów. Niejednokrotnie limity miejsc już po kilku miesiącach są skończone, i później poradnia SELF – (psycholog wrocław) laryngologiczna Poznań będzie odsyłać ludzi z niczym. Niejednokrotnie też winni są sami pacjenci, jacy zapisują się na terminy a potem nie przychodzą do lekarza, tym samym marnując miejsce. Taka sytuacja odbija się się w negatywny sposób na zdrowiu chorych. Zamiast szybko przy wystąpieniu objawów rozpoczynać leczenie, to należy czekać wiele tygodni, a przez ten czas dolegliwości często znacznie się nasilają.
chirurg ogólny poznań

Autor: Baumit Sp. z o.o.
Źródło: Baumit Sp. z o.o.
[

pozycja "kobra" na jodze

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Mając na uwadze tę sytuację będzie całkowicie zrozumiałe, że coraz więcej ludzi zaczyna rezygnować z leczenia państwowego i wybiera przychodnie komercyjne. W nich przeważnie nie będzie żadnego problemu z szybkim przyjęciem do specjalisty, jednak trzeba się liczyć z odpowiednimi kosztami. Z reguły ceny wizyt będą się zaczynać od kilkudziesięciu złotych, ale w wielu przypadkach mogą do tego dojść zabiegi i badania, i wtedy koszty znacząco się zwiększają.

Coraz popularniejsze w ostatnim czasie stają się również pakiety medyczne wykupywane przez firmy dla swoich pracowników. W takim pakiecie jest bezpłatny dostęp do internisty, lecz poza tym do dyspozycji będzie również kardiolog, laryngolog albo chirurg ogólny Poznań (dowiedz się o chirurgu ogólnym w Poznaniu).
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,