Rozlicz się z fiskusem

Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki – mawiał Benjamin Franklin. Chociaż żył on w XVIII wieku, jego słowa nie tracą na aktualności. Uiszczanie należności na rzecz państwa jest i zapewne długo będzie naszym obowiązkiem. Choć nie podobają nam się nierzadko ogromne kwoty odbierane z naszych wypłat, podatki muszą funkcjonować, ażeby państwo pracowało sprawnie. Szczęśliwie wprowadzono mechanizmy pozwalające pomoc potrzebującym. Przykładem jest .

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Organizacje pożytku publicznego (OPP)Podmioty, dla których możemy sprezentować 1 procent podatku to organizacje pożytku publicznego . Ich działalność opiera się w dużej części na darowiznach i nieodpłatnej pomocy wolontariuszy. 1 procent podatku jest dla nich poważnym zastrzykiem finansowym, więc rywalizacja o pieniądze jest dość wyraźna. OPP w szeregu przypadków instalują na własnych stronach internetowych program do rozliczania pit-ów, tak aby uprościć potencjalnemu darczyńcy podjęcie decyzji a także przyspieszyć jego działanie. Przeważnie posiada on dwie odmiany – stacjonarną, jaką można zainstalować na swoim komputerze i online – do zrealizowania za pomocą strony www. Organizacje pożytku publicznego, którym oddamy naszą część podatku, poznają jego liczbę nie wcześniej aniżeli w miesiącach wakacyjnych.

Pit 2013 – kolejny obowiązek w drodzeNie tak dawno rozliczaliśmy się z fiskusem za rok 2012. Niebawem zaczniemy już przekazywać 1 procent. Najlepiej dokonać tego zaraz po tym, kiedy pracodawca prześle nam pit 11. Szybka reakcja umożliwi nam uniknięcie niepotrzebnego stresu i prawdopodobnych grzywien, zaś w przypadku zwrotu z podatku przyspieszy jego zapłatę.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj (http://magdalenagrzeskowiak.pl/okancelarii/prawo-karne-i-postepowanie-karne.html) podobne materiały – one też są wartościowe.

Pit 2013 będzie można prawdopodobnie posłać do miejscowego urzędu skarbowego już w styczniu bądź lutym 2013 r. Rzecz jasna najistotniejszy termin to 30 kwietnia, aczkolwiek nie powinno się pozostawiać wszystkiego na ostatnią sekundę.

Nierzadko o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na bazie oceny. Może tak będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury podobnego artykułu.

Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli, zaś kary nakładane przez fiskus na spóźnialskich to już nie przelewki.