Życie nie zawsze jest usłane różami i nasze stosunki z szefem mogą nas doprowadzać do białej gorączki

Niestety często zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.
Są tacy, którzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, kierownik, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki oraz nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service

Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu ludzi jest zapewne niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak ludzi, którzy mówią, że minusy ich pracy wydają się być mało denerwujące, że mogą sobie z nimi jakoś poradzić. Czasami jednak sytuacja jest tak bardzo okropna, że powinniśmy pomyśleć o ucieczce. Najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy szukanie nowej posady. Kiedy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednakże możemy zasugerować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link bhp pruszków i raduj się zawartymi tam świeżymi artykułami. Z pewnością pogłębią one Twoją znajomość rzeczy na powyższy temat.

Jest to świetne wyjście dla tych, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie mogą już znieść tkwienia w znienawidzonym miejscu. Warto zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Warto jednak starać się dojść do kompromisu. Możemy na przykład zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wówczas również zużyć cały zaległy urlop.

Istotne jest to, by zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie należy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,