Z jakich powodów powinno się dbać o stan swoich zębów, dwie metody leczenia kanałowego.

Próchnica jest bardzo poważnym problemem w naszym społeczeństwie. Pomimo ogromnej liczby past do zębów i zaawansowanych technologicznie szczoteczek w dalszym ciągu wielu ludzi ma sporo ubytków w zębach. W znacznym stopniu będzie to wynikać nie z tego, że nie będzie nic do mycia, ale z powodu mycia niestarannego albo niedokładnego.

dentysta podczas pracy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu ważne będzie, aby co najmniej raz w roku pojawić się u stomatologa na profilaktycznym badaniu (zainteresowany profilaktyką zębów, zapraszamy dalej).

Ekscytujący tekst? Jeśli tak uważasz, kliknij tutaj. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://awodent.pulawy.pl/periodontologia/) – one również Cię bardzo zainteresują!

Jeżeli wtedy zostaną znalezione jakieś ubytki, to będzie możliwość ich szybkiego załatania. Nie należy z tym czekać za długo, ponieważ małe dziurki szybko się mogą przekształcić w duże, a jeżeli ubytek dotrze do nerwa, to mogą się zacząć bardziej poważne sprawy.

O ile zwykła plomba będzie kosztować najwyżej dwieście złotych, to jeśli potrzebne będzie wypełnianie kanałów, to wydatki te mogą być znacznie wyższe. Sama plomba będzie więcej kosztować, gdyż będzie dużo większa niż przy małym ubytku, a dodatkowo trzeba będzie jeszcze wypełnić w zębie kanały. Leczenie kanałowe do tanich nie należy, zwłaszcza jeśli chciałoby się to robić pod mikroskopem, z tego też powodu najkorzystniej zwyczajnie do takich sytuacji nie dopuszczać.

Jeżeli już jednak będzie potrzeba wypełnienia kanałów, to zastanowić się trzeba, jakim sposobem ma to być wykonane. Klasyczne leczenie polega na tym, że stomatolog AURIDENT przy pomocy specjalnego wiertła poszerza i czyści kanały, na zakończenie wypełniając je specjalną substancją. Jednak wszystko jest robione ręcznie i tak naprawdę trochę na wyczucie, ponieważ przy takim zabiegu w zasadzie nic się nie da zobaczyć.

dziewczynka u dentysty

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
W efekcie często się później okazuje, że kanały nie zostały opracowane do końca, albo co gorsza któryś z nich będzie przepchany. Dlatego też jeżeli będzie się chciało to mieć zrobione porządnie, to najlepszym wyjściem będzie leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu. Dzięki zastosowaniu mikroskopu lekarz może dokładnie zobaczyć, co się dzieje w kanale i jak trzeba go opracować- przejrzyj pełną propozycję pod adresem Aurident.pl. Dzięki temu można radzić sobie z sytuacjami, jakie przy zwykłej metodzie leczenia mogłyby wymagać po prostu wyrwania zęba.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,