Jakie funkcje w organizmie spełnia witamina B12 i kwas askorbinowy? W jaki sposób niedobory mogą wpłynąć na nas?

W naszym ciele zachodzi cała masa procesów, jakie mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasz organizm do takiej nieprzerwanej, prawidłowej pracy potrzebuje sporo różnych składników oraz witamin. Dlatego też istotne jest, by zwalczać niedobory witamin choćby przez dodatkową suplementację.

Jakie zadanie w naszym ciele ma witamina B12? A jakie witamina C? Które suplementy diety warto stosować?
Witamina B12 zwana inaczej czerwoną witaminą, wpływa doskonale na stan psychiczny. Z jej pomocą również nasz układ krążenia działa dobrze. Czemu tak jest? Gdy chodzi o stan układu nerwowego, to witamina B12 bierze udział w procesach zachodzących w osłonkach mielin nerwowych. Większy brak tej witaminy jest związany z drętwiejącymi kończynami. Poza tym witamina ta polepsza koncentrację jak również zapamiętywanie. Dzięki niej również mniej odczuwamy zmęczenie. Za mała ilość witaminy B12 wpływa też na nasz nastrój, gdyż bierze ona udział w syntezie serotoniny.
Jeśli mowa o wpływie witaminy B12 na układ krążenia, to bierze ona udział w wytwarzaniu czerwonych krwinek. Do tego, wraz z witaminą B6 i kwasem foliowym zapobiega powstawaniu blaszek miażdżycowych, a przez to ochrania przed miażdżycą, zawałem serca, zakrzepicą jak również udarem na temat witaminy SOLGAR B12. Suplementy, takie jak Solgar witamina B12, z pewnością pomogą nam odpowiedni poziom takiej witaminy w ciele zachować.
Witamina C natomiast ma również ważne funkcje w naszym ciele. Nazywana jest również kwasem askorbinowym i większość z nas z pewnością myśli, że ochrania ona tylko przed przeziębieniami, jednak to nie jest prawdą. Rzeczywiście, branie dużych ilości witaminy C systematycznie, jest w stanie nas uchronić przed przeziębieniami. Natomiast przyjmowanie witaminy C już w czasie wystąpienia objawów, nie zmniejszy ich jakoś bardzo. Z tego względu, gdy chodzi o przeziębienia, to o wiele lepiej działa ona w sposób profilaktyczny wejdź na się z ofertą stronie zobacz ofertę na .

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj psychoterapia dzieci gdańsk podobne materiały – one też są warte zainteresowania.

Solgar witamina C przyjmowana regularnie powinna dać zamierzony skutek. Na co jeszcze ma wpływ kwas askorbinowy?

szkolenie

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Witamina ta zwiększa przyswajanie żelaza, więc jej zbyt mała ilość w ciele może być przyczyną niedokrwistości. Oprócz tego wystąpić może zmęczenie, bóle stawów i mięśniowe, pojawianie się siniaków, krwawienie dziąseł albo choćby brak łaknienia. Natomiast to nie koniec, gdyż witamina C zmniejsza zmiany miażdżycowe, ale również może znacząco zniwelować możliwość wystąpienia udaru mózgowego. Ma wpływ na właściwe funkcjonowanie układu krwionośnego.

Do tego zmniejsza ona ciśnienie krwi, co będzie ważną informacją dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie. Najbardziej osoby pracujące fizycznie, Panie w ciąży, osoby starsze, albo też osoby doznające stresu są bardziej narażone na byt małe ilości witaminy C w ciele. Z tego względu warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,