Polski być trudna język…

Duża liczba obcokrajowców pracuje w Polsce i próbuje się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno top management w firmach z kapitałem zagranicznym, menedżerowie rozmaitego szczebla, jak i obcojęzyczni studenci, coraz liczniej uczący się w Polsce, bo nasze uczelnie, zwłaszcza techniczne, cieszą się dobrą opinią.

Polskiego uczą się też sportowcy grający w klubach ligowych, kucharze i właściciele restauracji, a także mężowie lub żony z mieszanych małżeństw. Poznają nie tylko naszą złożoną gramatykę i trudną wymowę, ale także kulturę polską i zarysy naszej historii.

Akustyka w szkole

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

Jeszcze dziesięć-dwanaście lat temu polski dla obcokrajowców warszawa uczony był wyłącznie przez instytuty języka polskiego otwierane przy uczelniach wyższych. Poloniści, którzy chcieli się uczyć języka polskiego jako obcego, musieli kończyć specjalne kursy, a przede wszystkim znać biegle co najmniej jeden język obcy. Dziś nauką języka Kochanowskiego trudnią się także szkoły językowe, gdyż bardzo często firmy z kapitałem zagranicznym zamawiają kursy języka polskiego dla swoich pracowników, a lekcje z polskim nauczycielem odbywają się na terenie firmy (zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć na po-polsku.eu). Szkoły języka polskiego promują się więc w Internecie jako polski dla obcokrajowców warszawa, bo zazwyczaj językiem wyjściowym dla nauczania naszego języka egzotycznych obcokrajowców jest angielski.

Nie czekaj – naciśnij ten link szkolenia haccp i raduj się zawartymi tam kolejnymi tekstami. Zapewne rozszerzą one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

Nadal bardzo popularne są też kursy wakacyjne języka polskiego dla obcokrajowców, dużą grupę stanowią tu osoby pochodzenia polskiego z USA lub Wielkiej Brytanii, które poprzez naukę języka przodków chcą dotrzeć do swoich korzeni. Dla nich polish lessons to szansa zgłębienia kultury, z której wywodzą się ich rodzice i dziadkowie.

nowoczesna szkoła

Co ważne, nauka języka polskiego jest też popularna w Wielkiej Brytanii, gdzie jak wiemy, żyje i pracuje wielu Polaków. Oferty typu kursy polskiego warszawa to częste anonse, które spotykają się z ogromną popularnością np. wśród pracodawców zatrudniających sporą grupę Polaków, Polacy są też werbowani jako asystenci nauczycieli, po to aby dzieci polskich emigrantów miały umożliwiony kontakt z kadrą pedagogiczną (). Okazuje się, że warto uczyć się języków, a nawet znajomość polskiego w niektórych okolicznościach może stać się naszym ważnym atutem.