Kiedy należy wykonać pierwsze badania wzroku u dzieci?

Wady widzenia to coraz częściej pojawiający się powód wizyt u doktora okulisty. Jedną z najważniejszych przyczyn zaburzeń wzroku w formie dalekowidzenia albo krótkowidzenia jest spędzanie znacznej ilości czasu przy monitorze komputera lub przed ekranem telewizyjnym.
Razem z wiekiem rozwija się również dolegliwość o nazwie zwyrodnienie plamki żółtej.

ratownik wodny

Autor: Simone Liberanome
Źródło: http://www.flickr.com
Problemy z widzeniem mogłyby także stanowić znak astygmatyzmu, starczowzroczności albo daltonizmu. Leczenie niewłaściwego widzenia polega na wyborze odpowiednich okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Można by także wykonać laserową korekcję widzenia. Dzisiejsza okulistyka pozwala na relatywnie szybkie zdiagnozowanie nieprawidłowości widzenia u najmłodszych. Jest to niezwykle ważne, ponieważ można dzięki temu rozpocząć skuteczne leczenie oraz tak zapobiec powstawaniu niedowidzenia. Badania kontrolne u lekarza należy przeprowadzać jak najwcześniej – nawet w pierwszym miesiącu życia noworodka, A później nadal wykonywać diagnozę raz w roku.
para

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba także mieć świadomość tego, że zazwyczaj dziecko nie sygnalizuje najmniejszego problemu z brakiem ostrości widzenia. Nie wie bowiem, że widzi świat w sposób niewłaściwy. Jego oko jest zdolne doskonale się dopasowywać do czynników otoczenia – nosi to nazwę tzw. zdolność akomodacji. Z tego też powodu obowiązkowo trzeba uważnie śledzić jego zachowanie. Istnieją określone objawy, które mogą zaniepokoić opiekunów oraz które spowodują, że należy umówić się na wizytę kontrolną u okulisty. Do tych objawów należy m.

in.

Jeśli zaintrygowały Cię informacje w naszym tekście, to doczytaj także (http://www.titaniumdental.pl/licowki/) następne wątki na dalszej witrynie, która jest pod podanym linkiem.

mrużenie oczu, zamykanie albo przysłanianie jednego oka, bóle głowy czy też niechęć do czytania, problemy z nauką, niechęć do pisania czy oglądanie telewizji lub pisanie z bliskiej odległości.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,