Jak wybrać preparaty i leki bez recepty

Istnieją choroby, z którymi nie biegniemy natychmiast do przychodni. Robimy coś by poradzić sobie we własnym zakresie wykorzystując dostępne bez recepty środki. Musimy jednak być ostrożnym decydując się na nie. Czytajmy uważnie wszelkie ulotki, przeprowadzajmy próby alergiczne, aby nie wyszło, że kupiony środek nam szkodzi zamiast pomagać.

leki i suplementy

Autor: domzdrowia.pl
Źródło: http://www.domzdrowia.pl

Zamawiajmy tylko środki znanych i solidnych marek. Gdy mamy problem z rozstępami świetnym remedium będą balsamy i kremy marki Mustela. To od dawna najlepsze dostępne preparaty na rynku. Potwierdzają to kobiety, które używały ich na przykład w trakcie ciąży.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Następną chorobą, z którą chcemy sobie radzić najczęściej maścią albo pigułkami bez recepty są żylaki. Dopiero w sytuacji, w której stan naszych nóg robi się niezwykle poważny szukamy przychodni, a póki nie odczuwamy mocnego bólu staramy się smarować nogi leczniczymi balsamami, przyjmować leki na poszerzone naczynia itp. Mnóstwo preparatów bez recepty da się kupić przez Internet. Każda apteka online ma ogromny wybór różnego rodzaju środków na mnóstwo dolegliwości.

Najczęściej nabywamy tam preparaty na wstydliwe choroby. Na przykład leki żelatynowe kapsułki na hemoroidy, lub środki na potencję. To łatwy sposób zakupów, nie musimy nigdzie chodzić, leki są przesyłane na wybrany przez nas adres. Apteki często również sprzedają przez Internet leki homeopatyczne – wiele osób je przyjmujących preferuje zamawiać je w Internecie, ponieważ ciągle jeszcze można spotkać się z negatywnymi ocenami na temat ich stosowania. Wyspecjalizowane firmy mają w ofercie nie tylko leki ale też sprzęt rehabilitacyjny.

Pamiętajmy, aby wybierać wyłącznie na znane apteki sieciowe. Najlepiej takie, które mają swoje stacjonarne placówki. Wówczas mamy gwarancję, że kupowane przez nas środki pochodzą z dobrego źródła. Za każdym razem sprawdzajmy datę przydatności do użycia na opakowaniach, czytajmy uważnie ulotki, a jeśli cokolwiek wzbudza nasz niepokój – najlepiej wybierzmy się do lekarza, zamiast leczyć się we własnym zakresie. Możemy sobie w taki sposób bardzo zaszkodzić. Gdy bez zastanowienia będziemy brać różne preparaty może to skończyć się chorobami wątroby, dolegliwościami żołądkowymi, chorobami serca i wieloma równie nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Lekarz jest jedynym dobrym wyjściem, kiedy mamy niepokojące objawy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,