Korekta defektów oczu – sprawdzone rozwiązania poprawiania widzenia.

Oko jest czułym narządem zmysłu o zawikłanej budowie. Schorzenia okulistyczne mogą dotyczyć wielu pojedynczych części oka tworzących gałkę oczną, również nerwu wzrokowego, a też narządów dodatkowych oka, czyli powiek, spojówek, mięśni ruszających okiem i narządu łzowego, jakiego zadaniem jest trzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia przestrzeni oka i oczyszczanie jej.

Laserowa korekcja wzroku

zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

używana jest od wielu lat jako najlepsza procedura pozwalająca na wykluczenie przymusu noszenia okularów, albo soczewek kontaktowych. Podstawą zabiegu laserowej korekcji uszkodzeń wzroku jest dokładne wymodelowanie układu rogówki oka w taki sposób, by wpadające do oka promienie świetlne były skupiane na siatkówce i sporządzały wyraźny obraz. Parametry wiązki światła laserowego ustanawiane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o dane zebrane podczas badań kwalifikacyjnych pacjenta.Błahe z pozoru problemy ze wzrokiem mogą sygnalizować istotne schorzenia oczu.

konsultacja lekarzy

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli któryś z elementów w tej zawikłanej machinie kuleje, zaczynamy marnie widzieć. Oczy czasami bolą i pieką. Z czasem dochodzą bóle głowy. Oznaki te bagatelizujemy, przypisując je wyczerpaniu, albo wiekowi, jednak nie zawsze tak jest.Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, również kombinacje takich defektów poprawia wiązka lasera. Zasada jego aktywności opiera się na wykorzystaniu zjawiska fotoablacji, które polega na eliminowaniu kolejnych powłok rogówki.

W przypadku krótkowzroczności efektem korekty jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności uwydatnienie centralnej części powierzchni rogówki.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj sprzedaż alpak inne tego typu materiały – one także są wartościowe.

Wzrok to niesłychanie ważny zmysł. Dzięki niemu zdołamy się bez trudności poruszać, czytać i podziwiać piękno świata.
Ten kto porządnie widzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele schorzeń dotyczy oczu. Zaniedbane schorzenie oczu może w znacznym stopniu ograniczyć niezależność. Początkowe symptomy to przeważnie gorsze, zamglone widzenie, znaki w druku się zamazują. Natychmiast powinniśmy się udać w wówczas do lekarza okulisty. Korekta wzroku laserem przywróci przyjemność życia. (Więcej informacji: polecana oferta korekty wzroku).

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,