Jak troszczyć się o ząbki, by sobie nie zaszkodzić?

Każdego dnia sięgamy po szczotkę oraz pastę do mycia ząbków, przeprowadzamy kilka bezwiednych ruchów i zdaje się nam, iż w żaden sposób nie możemy ząbkom zaszkodzić.
Na nieszczęście, takie myślenie jest niesłychanie zgubne – nawet na pozór prosty jak też oczywisty zabieg, jak czystość jamy ustnej, nastręcza dużej wiedzy.

gabinet stomatologiczny wrocław

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com
stomatolog wrocław

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Zobacz, jak prawidłowo dbać o zęby a także czego warto unikać. Do prawidłowej higieny zębów konieczna jest prawidłowo dobrana szczoteczka. Nie możemy pokusić się o pierwszą lepszą szczotkę, którą dostrzeżemy na półce sklepowej, a kiedy już ją nabędziemy, należałoby pamiętać o regularnej wymianie. Wszelki dentysta wrocław zakomunikuje nam, iż szczotkę zmieniamy co kwartał, a jeżeli jej włoski rozchodzą się szybciej, znaczy to, że używamy zbyt wielkiej siły szorując zęby. Przy wyborze szczoteczki trzeba mieć na względzie, iż powinna dobrze trzymać się ręki. Wskazane jest również, by włosie było różnej długości.
O ile nie mamy kłopotów dentystycznych, wybieramy szczoteczkę średnią. Miękkie szczoteczki przeznaczone są dla osób po operacjach chirurgicznych. Natomiast twarde szczotki nie są zalecane, albowiem mogą pokaleczyć dziąsła. Szczoteczki elektryczne zaś przeznaczone są dla osób, którym prędko osadza się kamień. Należy mieć na uwadze, że przed zakupem szczoteczki elektrycznej warto skonsultować się z dentystą, gdyż w tym wypadku wymagana jest całkiem inna technika szczotkowania zębów. Dentysta licówki warszawa Wrocław pokaże odpowiednią technikę. Drugą istotną sprawą będzie wybór pasty do ząbków.

Na półkach sklepowych aż roi się od kolorów i znanych marek, jednak która właściwa jest dla nas oraz jak wybrać, ażeby sobie nie zaszkodzić? Odnajdź renomowany gabinet stomatologiczny wrocław ażeby otrzymać odpowiedź.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,