W jaki sposób opiekunowie dzieci kalekich starają się o to, żeby ich pociechy mogły w miarę normalnie żyć

Posiadanie dziecka bywa pragnieniem wielu małżonków, a kiedy wreszcie owo marzenie się ziści, to czasem radość bywa przyćmiona przez chorobę córeczki. Na szczęście współczesna medycyna daje niektórym małoletnim pacjentom szanse na zupełne wyzdrowienie, a jeśli tak obrany cel okazuje się zadaniem niemożliwym do zrealizowania, to dziecko można rehabilitować, żeby mogło za kilka lat w miarę normalnie egzystować. A powszednie ćwiczenia wcale nie muszą być monotonne, gdyż mogą być realizowane także na świeżym powietrzu.

Hipoterapia jest idealnym sposobem rehabilitowania upośledzonych ruchowo dzieci. Rzecz jasna ledwie garstkę rodziców stać na opłacenie takich zajęć, z tego powodu część osób jest zmuszona korzystać z pomocy fundacji. Takie placówki zatrudniają lekarzy decydujących o tym, które z siedmiolatków mogą wsiąść na konia. Z kolei same zwierzęta muszą być właściwie przygotowane do współpracy z najmłodszymi, choć wrodzony temperament okazuje się tutaj bardzo istotny, a łagodność bywa cechą najmocniej pożądaną.

Zajęcia z rehabilitacji też nie muszą odbywać się jedynie w czasie roku szkolnego, lecz i w wakacje. Doskonałym miejscem ćwiczeń może okazać się ISKRA stadnina koni prowadzona przez Gossów położona na terenach atrakcyjnych dla młodocianych wycieczkowiczów, którzy, pamiętajmy, są także pacjentami. Szczególnie dzieciom mieszkającym w potężnych miastach przyda się solidna dawka świeżego powietrza, zatem parudniowy pobyt nad Morzem Bałtyckim lub w Karkonoszach będzie znakomitą odskocznią od codziennych kłopotów, także dla samych rodziców.

Chociaż hipoterapia nie gwarantuje zupełnego wyzdrowienia

Dziecko z koniem

Autor: Josh Howley
Źródło: http://www.flickr.com

, to jednakże kontakt z kucykami ma zbawienny wpływ na dziecko. Taka forma terapii okazuje się też rekomendowana młodzikom z zaburzeniami emocjonalnymi lub endodoncja łódź mającym problemy z kręgosłupem. Przejażdżka koniem kusi również zupełnie zdrowe dziesięciolatki – przecież wszystkim uczniom przydaje się kontakt z przyrodą w tak wyszukanej formie. To znakomita alternatywa dla pozostałych, często niebezpiecznych sportów. A jeżeli ktoś choć raz w w młodzieńczych latach popróbuje jazdy konnej, ten najprawdopodobniej już w dojrzałym życiu nie będzie planował z niej rezygnować. A nawiasem mówiąc, przy spełnianiu własnych zamiłowań można pomóc potrzebującym, na przykład będąc wolontariuszem w organizacji, która oferuje podopiecznym zajęcia z zakresu hipoterapii.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,