Crowdfunding polega ogólnie na dofinansowaniu określonych biznesów przez internetową społeczność.

Aktualnie, pojawia się faktycznie bardzo dużo ciekawych inicjatyw, które bazują zwłaszcza na współdziałaniu. Podobne założenia zrodziły również crowdfunding. Czym on jest? Czym wyróżnia się tego rodzaju zjawisko?

crowdfunding

Autor: Rocío Lara
Źródło: http://www.flickr.com
Crowdfunding polega generalnie na finansowaniu konkretnych przedsięwzięć przez społeczność.

Interesują Cię takiego typu artykuły? Masz ochotę na to, aby przeglądnąć następne? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (http://bys.pl/kontener-na-gruz-targowek-praga-poludnie-polnoc-srodmiescie) opisów. Kontynuację odnajdziesz w poniższym linku.

Z reguły ludzie wpłacają relatywnie małe kwoty, w zależności od swojej sytuacji finansowej. Ponadto, są to głównie wpłaty o charakterze jednorazowym. Można uznać, że crowdfunding nie różni się niczym od zbiórek funduszy, które są organizowane już od stuleci. To jednak nieprawidłowe założenie, chociaż oba terminy są podobne.

Jaka jest największa różnica? Przede wszystkim, w odniesieniu do crowdfundingu osoby, które wpłaciły fundusze są odpowiednio wynagradzane. Naturalnie, owa nagroda nie zawsze ma postać określonej sumy pieniędzy, mogą to być też usługi lub przedmioty, w zależności od tego, na czym polega projekt, na jaki zbierane są fundusze. Najczęściej, pieniądze są pozyskiwane w internecie. Narzędziem, jakie służy do tego celu jest platforma crowdfundingowa. Jakie inicjatywy są w ten sposób finansowane? W tym przypadku panuje naprawdę duża dowolność.

crowdfunding

Autor: Joe Vivona
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś coraz więcej początkujących firm, tak zwanych start upów, zbiera w ten sposób środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Pieniądze z podobnych zbiórek mogą być ponadto przeznaczone dla realizacji filmu, płyty muzycznej bądź pozostałych przedsięwzięć. W ten sposób można zbierać pieniądze na zorganizowanie koncertu oraz imprez. Możliwości jest bardzo dużo. Crowdfunding cechuje się dziś faktycznie ogromną popularnością, gdyż dla jednej osoby wpłata kilku albo kilkunastu złotych nie jest wielkim obciążeniem, natomiast dana inicjatywa w ostatecznym rozrachunku może na tym wiele zyskać.

Do popularności takich zbiórek przyczynia się dodatkowo internet. Korzysta z niego większość osób, więc rozpropagowanie projektu jest znacznie prostsze. Na stosownych platformach można opisać swój cel, tym samym zachęcając do wpłat. Stworzenie tego rodzaju inicjatywy nigdy wcześniej nie było możliwe na taką skalę. Jednakże dziś, dzięki internetowi, w zbiórkach może uczestniczyć cały świat, co z reguły gwarantuje zaskakujące efekty finansowe.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,