Przekąska doskonałym zapoczątkowaniem lub dodatkiem smacznego karczku pieczonego.

Przekąską może być każde danie. Wszystko jest zależne jedynie od tego dla ilu istnień podajemy, czy ma być podana w ciepłej czy zimnej postaci i co postanawiamy podać jako główną strawę. Znaczące pomimo wszystko jest jeszcze to, czy stanowi potrawę, czy dodatek do niego. Jak określenie wskazuje przystawka, to niewielka porcja posiłku, która winna pobudzić kubki smakowe i uwrażliwić smak.

Talerz w restauracji

Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu kulturach i państwach istnieją różnorodne rodzaje i gusta tych przystawek. W wielu przypadkach receptury na przekąski mają dołączone zdjęcia – co pozwala szybko i wytwornie podać posiłek, gdyż winny one również radować wizualnie, później zanęcać zapachem – gdyż jak wiemy pierwej spożywamy oczami.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (https://www.okularywnecie.pl/soczewki-kontaktowe/miesieczne) a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Coraz rzadziej napotykamy się z klasycznymi recepturami na przekąski, ponieważ wypierają je nowe przekąski. W Polsce najbardziej popularne receptury na zakąski to nie schodzące z podium kanapeczki, koreczki i nadziewane jajka. Niezwykle często królują również takie nieduże dania strawy jak faszerowane pieczarki, wędliny w cieście francuskim, bułeczki z serami oraz sałatki.

Karczek pieczony – innymi słowy jak w oszczędnym czasie wyczarować strawę, która urzeka kubki smakowe. Odpowiednio przygotowany karczek pieczony bezsprzecznie zdobywa podniebienia swoim nieskazitelnym smakiem i delikatnością (polecam). Gdy jest ukończony powinien się ładnie porcjować w plastry, zarówno w gorącym wydaniu obiadowym, jak i w odmianie wędliny na kanapki.

Sprawdza się też jako przekąska wśród serów i koreczków w półmiskach. Jest to strawa szybka i stosunkowo tania w stworzeniu. Istotne, aby najpierw mięso zamarynować. W tym celu należy zamieszać sól, pieprz, jałowiec, goździki, ziele angielskie, liście laurowe i czosnek (osobista mieszanka przypraw będzie też wspaniałym rozstrzygnięciem), wszystko zblendować i zagrzać na patelni. Mięso dobrze posmarować zimną marynatą, następnie odłożyć na noc w lodówce. Na następny dzień nasz karczek jest gotowy do dalszej obróbki.

zdrowa przystawka w postaci koreczków

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Wkładamy karczek do pojemnika odpornego na wysokie temperatury, kuchenkę nastawiamy na 200 stopni i pieczemy koło dwóch godzin. Przez ten czas podlewamy nasz pieczony karczek wywarem, który otrzymaliśmy. Dla jeszcze większej rozkoszy nasza posiłek powinniśmy w czasie wypiekania skropić czerwonym winem. Tak przygotowany karczek pieczony jest pyszny, jest odpowiedni do wielu dodatków obiadowych (np.: tutaj), stanowi znakomity posiłek, który nasyca i smakuje.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,