Mitra biskupa to czerwona czapka, którą brzdące często wykonują z okazji 6 grudnia

Dzisiejszy Mikołaj, którego widujemy w telewizji, niewiele ma wspólnego z dawnym obrazem Mikołaja, który żył wieki temu.
W przedszkolach czasami w dzisiejszych czasach robi się inscenizacje dla najmłodszych z okazji dnia Mikołaja.

biskupia czapka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Plan jest taki, żeby szkraby poznały prawdziwą historię biskupa, który rozdaje dziś prezenty. Niekiedy mają one za zadanie przebrać się za tego prawdziwego Mikołaja, który został świętym i był również biskupem. Nosił on czerwony płaszcz i czerwoną mitrę biskupią. Taki strój możemy uszyć samodzielnie lub zamówić. W internecie wyszukamy dużą liczbę witryn, na których oferują cały kostium świętego. Znajduje się tam również biskupia czapka. Powinniśmy jedynie wybrać dobry rozmiar. Czapka biskupia musi być rzecz jasna wysoka. Na wielu rycinach przedstawiających świętego mamy możliwość sprawdzić, jak mniej więcej mógł wyglądać jego strój. Jeżeli natomiast pragniemy stworzyć taką czapkę samodzielnie, to można zrobić ją na dwa sposoby. Można po prostu zrobić ją z czerwonego papieru technicznego, który jest twardy, lub na papier przykleić czerwony materiał, aby czapka prezentowała się bardziej szykownie. Oczywiście nie można przecież zapomnieć o krzyżu. Powinien być on złoty lub choćby żółty.

Przy bardziej profesjonalnych projektach na tych złotych paskach, które powinny tworzyć krzyż, można przykleić specjalny czerwony wzór. Malowanie lub wycinanie go może być nader ciężkie, więc najlepszą opcją będzie zakupienie gotowego ozdobnika i przyklejenie go.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,