Laptop ma służyć człowiekowi, a nie dominować nad nim.

Uzależnienie to stan psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją wpływu pomiędzy organizmem a substancją psychoaktywną, objawiający się przymusowym używaniem Internetu stale lub okresowo, aby doświadczyć jego oddziaływania albo uniknąć złego nastroju który jest konsekwencją abstynencji.

Objawy uzależnienia od sieci: kiedy czujemy się zupełnie pochłonięci Internetem, doznajemy uczucia jakbyśmy byli porwani przez komputer, myślimy o nim przez cały czas, także kiedy z niego nie korzystamy. Żeby mieć satysfakcję, odczuwamy chęć korzystania z Internetu przez coraz dłuższy czas. Odczuwamy bezsilność kontrolowania czasu używania Internetu.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy usiłujemy zmniejszyć używanie komputera lub całkiem wycofać się, odczuwamy napięcie i podenerwowanie. Używamy Internetu by uwolnić się od problemów lub kiedy dokucza nam wrażenie bezradności, winy, lęku albo przygnębienia. Okłamujemy członków rodziny, aby ukryć swoje pogłębiające zaangażowanie w Internet. Wystawiamy na szwank lub ryzykujemy zerwanie ważnego związku, zatrudnienia, możliwości kształcenia lub awans z powodu Internetu.

W takich okolicznościach niezbędny jest dobry psycholog, który na pewno okaże wsparcie w bój z tym problemem. Dzięki zastosowaniu specjalistycznej kuracji możliwe jest pozbycie się takich zaburzeń.

Dziecko przy komputerze

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Symptomy nałogowego regulowania uczuć od sieci u dzieci są tożsame. Dziecko zamiast się uczyć pozoruje naukę, podczas gdy bezustannie gra(kliknij i zobacz). W czasie grania wpada w położenie podobne do amoku. Próby ograniczenia czasu spożytkowanego przy komputerze napotykają na spory opór, nawet agresję.

Opieszale widuje się ze znajomymi, nie posiada przyjaciół, woli komputer niż zabawy na świeżym powietrzu. Nie umie się relaksować. Nie wzrusza się. Szkodliwe przyzwyczajenie nastolatka od surfowania po necie, trzeba rozpoznawać nie tyle jako chorobę na którą cierpi, lecz jako przejaw kłopotów nastolatka i jego rodziny.

Masz chęć pogłębić swą wiedzę? Będzie nam przyjemnie, jeśli w tym celu przeczytasz informacje ze strony (https://activ-med.eu/), które dla Ciebie opracowaliśmy w następnym linku.

W takiej sytuacji może pomóc leczenie i sesje z terapeutą.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,