Jakie odpowiednie właściwości ma owoc granatu? Na co wpływa eliksir z tego typu owocu?

Sok z owoców granatu to skoncentrowana ciecz wytwarzany z miąższu a także owoców, do tego poddany fragmentarycznej żywej fermentacji za pomocą bakterii pro biotycznych. Przy takim zastosowaniu jest nie tylko nieszkodliwy dla żołądka, ale także niezwykle łatwo przyswajalny dla organizmu. Dodatkowo jest bardzo smaczny w smaku– o owocowo-korzennym smaku.

Zazwyczaj, żeby wytworzyć eliksir z owoców granatu zużywa się około pięćdziesięciu najlepszej jakości owoców. Dzięki zużywaniu właściwych metod wytwarzania a także użyciu żywej fermentacji możliwe jest wytwarzanie eliksiru o dość dużej ilości bioaktywnych i dobrze wchłanialnych polifenoli. Eliksir z owoców granatu może zawierać w sobie wspaniałe właściwości, jakie mogą znaleźć się w owocu granatu.

owoce granatu w koszyku

Autor: Moyan Brenn
Źródło: flickr.com

Należy zaznaczać, że już jedna łyżeczka ekstraktu – a więc około 10 mililitrów – może zawierać w sobie tak znaczna ilość bioaktywnych antyutleniaczy, co jedna butelka odpowiedniej jakości czerwonego wina – lub także tyle, co pół litra zielonej herbaty. Jedna butelka eliksiru z owoców granatu zawiera w sobie niezwykle dużą moc przeciwutleniaczy TEAC na poziomie 225 mmol, a także może posiadać w sobie aż 15 tysięcy mg polifenoli. Zobacz inne produkty: (Nutrison Energy (1.5kcal/ml)) Polifenole doskonale działają na stan naczyń krwionośnych jak również na serce. Także panowie chwalą sobie eliksir z owoców granatu – może wpływać bowiem pozytywnie na prostatę. Polifenole bowiem są silnymi antyutleniaczami, przez co w doskonały sposób mogą spowolnić proces postarzania się komórek – ponadto dodają witalności oraz mogą wpływać na utrzymanie niskiego poziomu cholesterolu.

Szczególnie po 45 roku życia powinny stać się suplementem diety każdego z nas. Wyciąg z granatu stosuje się przede wszystkim na poprawienie naczyń krwionośnycha także wzmacnianie serca, jako element diety może wspomagać leczenie (zobacz więcej prywatny ośrodek leczenia uzależnień) prostaty, jako poprawienie witalności a także wydajność organizmu, jak również jako element na wolniejsze starzenie się komórek. Zaleca się przyjmować dawkę około 10 mililitrów dziennie (jeśli zapotrzebowanie jest większe wtedy podwójną dawkę). Najlepiej jako rozcieńczony w szklance wody albo również soku – około dwudziestu minut przed albo dwie godziny po jedzeniu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,