W jaki sposób skutecznie odzyskać psychofizyczną harmonię – oczyszczanie ciała

Czasem takie objawy, jak nieustające zmęczenie, bóle głowy czy dolegliwości żołądkowe nie są wynikiem wyłącznie tymczasowego zestresowania, ale oznaczają coś istotniejszego. Ból to prośba organizmu o pomoc, kiedy dzieje się coś szkodliwego. W dwudziestym pierwszym wieku niezdrowy styl życia, pełen pośpiechu, fast foodów i rozmaitych używek może sprawić, że w naszym organizmie wystąpi nagromadzenie szkodliwych substancji, które są neutralizowane zbyt powoli, a stanowią wielkie obciążenie.

Wiedzą o tym nieraz osoby zmagające się z otyłością, pijące alkohol , a także prowadzące nieaktywny tryb życia. Wówczas pomocne może się okazać staranne oczyszczanie organizmu (dowiedz się więcej: internetowa Allecco) – wymagający, lecz naprawdę skuteczny i potwierdzony sposób na odzyskanie znakomitego samopoczucia.

detoks

Autor: Asha Pagdiwalla
Źródło: http://www.flickr.com

Chcąc oczyścić własny organizm, należy w miarę możliwości wykluczyć używki (także colę), skorzystać z technik relaksacyjnych (zbyt długi stres skutkuje czasem za dużą ilością kortyzolu, co ma wpływ negatywnie na pracę mięśni i mózgu), spożywać pokarmy bogate w witaminy niedobór witaminy a , jak również minerały, szczególnie magnez; często się zdarza, że zbyt długotrwałe działanie stresu skutkuje zaburzonym przyswajaniem magnezu, którego z kolei niedobór utrudnia późniejsze odprężenie się. () Warto wzbogacić posiłki o pełnoziarniste pieczywo , jak również surowe warzywa; ze względu na dużą zawartość błonnika wskazane jest spożywanie niezwykłej ilości płynów. Nagły głód można pohamować szklanką wody oraz starannym przeżuwaniem pożywienia – ludzki mózg reaguje z pewnym opóźnieniem na ilość cukru we krwi, a spokojne spożycie posiłków pomoże w efektywniejszym pobudzeniu ośrodka sytości. Oczyszczanie organizmu to jednakże nie tylko brak używek, nawodnienie , a także dieta, lecz także relaks i podejmowanie zdrowego wysiłku fizycznego – bardzo znane sposoby na osiągnięcie psychofizycznej równowagi to joga, medytacja oraz lecznicze masaże. Wspaniałym uzupełnieniem detoksu będzie także sauna , a także ćwiczenia rozciągające.

Mnóstwo wskazówek na temat tego, jak we właściwy sposób przebiega oczyszczanie organizmu, można znaleźć w książkach o medycynie wschodniej, wyjątkowych kursach , jak również sieci – sieć www to autentyczna kopalnia wiedzy o zdrowym trybie życia. Z pewnością należy mieć świadomość, że detoksu nie należy traktować jak operacji chirurgicznej – najlepiej potraktować go jako trening do znacznie przyjemniejszego, zdrowszego trybu życia, który zaowocuje doskonalszą kondycją, skuteczniejszym radzeniem sobie z przeciwnościami , a także osiągnięciem równowagi. W chwili, gdy najpowszechniejsze sposoby na odzyskanie równowagi w życiu zawodzą, oczyszczanie organizmu to strzał w dziesiątkę – jeśli są prowadzone według zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch“. W razie pytań dotyczących kwestii zdrowego trybu życia zawsze można popytać specjalistów o właściwe diety oraz ćwiczenia – niewątpliwie chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie wątpliwości.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,